|
Дата розміщення: 24.04.2018
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
ПРИМIТКИ
до фiнансової звiтностi за МСФЗ
ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ВIЛЬШАНКА»
за 2017рiк, що закiнчився на дату 31.12.2017 року
1. ЗАГАЛЬНА IНФОРМАЦIЯ
Черговими Загальними зборами акцiонерiв ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВIЛЬШАНКА» (протокол № 1/2017 вiд 10.04.2017 року) було прийнято рiшення змiнити тип (найменування) Товариства з ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВIЛЬШАНКА» на ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ВIЛЬШАНКА».
Дата державної реєстрацiї вiдповiдних змiн до вiдомостей про юридичну особу, що мiстяться в ЄДР:18.04.2017р.Повне найменування акцiонерного товариства до змiни: ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ВIЛЬШАНКА».
Повне найменування акцiонерного товариства пiсля змiни: ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ВIЛЬШАНКА».
Iдентифiкацiйний код за ЄДРПОУ: 02799697
Мiсцезнаходження: 19621,Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Лозiвок, вул. Лиманна, 2
Дата державної реєстрацiї – 29 квiтня 2000 р.
Запис до Єдиного державного реєстру юридичних осiб та фiзичних осiб-пiдприємцiв № 1 017 107 0004 000183
Орган, що видав свiдоцтво – Черкаська районна адмiнiстрацiя
Зареєстрований статутний капiтал –773666,0 грн .
Сплачений статутний капiтал –773666,0 грн.
Первiсно статутний капiтал було сформовано за рахунок викупу орендного майна i внесення його в статутний фонд, згiдно з рiшенням регiонального вiддiлення Фонду державного майна України по Черкаськiй областi шляхом перетворення орендного пiдприємства «Вiльшанка» в акцiонерного сiльськогосподарського риболовецько-промислового товариства закритого типу «Вiльшанка» вiдповiдно з Законом України «Про господарськi товариства». Випуск акцiй зареєстровано Черкаським теруправлiнням ДКЦПФР за № 25/23/1/01 24 квiтня 2001 р. Форма випуску акцiй – документарна.
Рiшенням загальних зборiв акцiонерiв в 2010 р. переведено форму iснування акцiй iз документарної у бездокументарну форму iснування i Черкаським теруправлiнням ДКЦПФР видано свiдоцтво про реєстрацiю випуску 98/23/1/2010 вiд 01.10.2010 р.
Данi щодо складу акцiонерiв:
Юридична особа ТОВ «Черкаський проект» - 75,2561 %
Фiзичнi особи - 119 акцiонерiв - 24,7439%
Основнi види дiяльностi Товариства:
Код КВЕД 03.12 Прiсноводне рибальство;
Код КВЕД 03.22 Прiсноводне рибництво (аквакультура) (основний);
Код КВЕД 10.92 Виробництво готових кормiв для домашнiх тварин
Чисельнiсть працюючих становила:
на 31.12.2015 р._- 20 чол.
на 31.12.2016 р. - 21 чол.
на 31.12.2017 р. - 24 чол.
2. ОСНОВИ ПIДГОТОВКИ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
Умови здiйснення дiяльностi
Фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена виходячи з припущення, що Товариство буде продовжувати свою дiяльнiсть як дiюче пiдприємство в осяжному майбутньому, що передбачає реалiзацiю активiв та погашення зобов’язань у ходi звичайної дiяльностi.
Товариство здiйснює свою дiяльнiсть в Українi. З огляду на цей фактор, на бiзнес Товариства впливають економiка i фiнансовi потоки України, яким притаманнi властивостi ринку, який на даний час розвивається. Україна продовжує проведення економiчних реформ, розвиток власного правового поля та законодавчої бази, вiдповiдно до потреб ринкової економiки. Проте законодавча та податкова база в Українi пов’язана з ризиком неоднозначностi тлумачення її вимог, якi до того ж схильнi до частих змiн. Це, в купi з iншими юридичними та фiскальними перешкодами, створює додатковi проблеми для всiх компанiй, що ведуть бiзнес в Українi.
Майбутня стабiльнiсть української економiки багато в чому залежить вiд початих реформ i досягнень, а також вiд ефективностi економiчних i фiнансових заходiв, що вживаються урядом країни. Українська економiка слабо захищена вiд спадiв на фiнансових ринках i зниження темпiв економiчного розвитку в iнших частинах свiту. У звiтному роцi уряд продовжував вживати заходи з пiдтримки економiки країни з метою подолання наслiдкiв глобальної фiнансової кризи.
У зв‘зку з вищенаведеним, керiвництво Товариства не може передбачити всi тенденцiї, якi можуть впливати на споживчий та фондовий ринки, iншi галузi економiки України, а також на те, який вплив вони можуть надати на майбутнiй фiнансовий стан i фiнансову дiяльнiсть Товариства.
Представлена фiнансова звiтнiсть вiдображає точку зору керiвництва на те, який вплив надають умови ведення бiзнесу в Україна на дiяльнiсть i фiнансовий стан Товариства. Майбутнiй економiчний розвиток України залежить, як вiд зовнiшнiх факторiв, так i вiд заходiв внутрiшнього характеру, що вживаються урядом країни. Керiвництво впевнене, що воно вживає всi необхiднi заходи для забезпечення стабiльної дiяльностi та розвитку Товариства, але є полiтичнi, економiчнi та юридичнi ризики для дiяльностi в Українi, у тому числi пов`язанi з частою змiною законодавства. Проте керiвництво впевнене, що не зважаючи на iснуючi ризики, Товариство зможе продовжувати свою дiяльнiсть у найближчому майбутньому.
Склад фiнансової звiтностi:
* баланс станом на 31.12.2017 р.,
* звiт про фiнансовi результати за 2017 р.,
* звiт про рух грошових коштiв за 2017 р.,
* звiт про власний капiтал за 2017 р.,
* примiтки до рiчної фiнансової звiтностi за 2017 р.
Функцiональна валюта та валюта звiтностi.
Функцiональною валютою Товариства та валютою звiтностi є нацiональна валюта України – Гривня, так всi операцiї товариства здiйснювались у гривнi.
Операцiї в iнших валютах розглядаються, як операцiї в iноземнiй валютi. Операцiї в iноземнiй валютi спочатку вiдображаються у функцiональнiй валютi за курсом НБУ, що дiє на дату здiйснення операцiї
Фiнансова звiтнiсть надана у тисячах українських гривень.
Заява про вiдповiднiсть
Фiнансова звiтнiсть Товариства пiдготовлена у вiдповiдностi з вимогами Мiжнародних Стандартiв Фiнансової Звiтностi (далi - МСФЗ).
Фiнансова звiтнiсть Товариства є фiнансовою звiтнiстю загального призначення, яка сформована з метою достовiрного подання фiнансового стану, фiнансових результатiв дiяльностi та грошових потокiв Товариства для задоволення iнформацiйних потреб широкого кола користувачiв при прийняттi ними економiчних рiшень.
Концептуальною основою фiнансової звiтностi Товариства за рiк, що закiнчився 31 грудня 2017 р., є Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ), включаючи Мiжнароднi стандарти бухгалтерського облiку (МСБО) та Тлумачення (КТМФЗ,ПКТ), виданi Радою з Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку (РМСБО), в редакцiї чиннiй на 01 сiчня 2018 року, що офiцiйно оприлюднено на веб-сайтi Мiнiстерства фiнансiв України.
Основа складання фiнансової звiтностi
Ця фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена вiдповiдно до принципу оцiнки за первiсною (iсторичною) вартiстю.
При складаннi фiнансової звiтностi за МСФЗ в 2017 роцi Товариство дотримувалося принципiв складання фiнансової звiтностi, викладених у Концептуальнiй основi складання фiнансової звiтностi за МСФЗ та основних принципiв, передбачених ст. 4 Закону України "Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi",а саме:
- методу нарахування (результати операцiй та iнших подiй визнаються, коли вони здiйснюються, а не коли отриманi або сплаченi грошовi кошти, i вiдображаються в фiнансовiй звiтностi того перiоду, до якого вони вiдносяться);
- безперервностi дiяльностi (фiнансова звiтнiсть складається на основi припущення, що пiдприємство є безперервно дiючим та залишається дiючим в осяжному майбутньому).
- зрозумiлостi;
- доречностi (суттєвостi);
-достовiрностi (правдивiсть подання, превалювання сутностi над формою, нейтральнiсть, повнота);
- зiставностi;
- можливостi перевiрки, тощо.
Фiнансова звiтнiсть не включає коригування, якi необхiдно було б провести в тому випадку, якби Товариство не могло продовжити подальше здiйснення фiнансово-господарської дiяльностi вiдповiдно до принципiв безперервностi дiяльностi.
Рiшення про затвердження фiнансової звiтностi
Фiнансова звiтнiсть Товариства затверджена до випуску (з метою оприлюднення) директором Товариства 01 березня 2018 року. Нi учасники Товариства, нi iншi особи не мають права вносити змiни до цiєї фiнансової звiтностi пiсля її затвердження до випуску.
Звiтним перiодом, за який формується фiнансова звiтнiсть, вважається календарний рiк, тобто перiод з 01 сiчня по 31 грудня 2017 року.
Застосування нових стандартiв та iнтерпретацiй
При пiдготовцi фiнансової звiтностi за рiк, що закiнчився 31 грудня 2017 року, Товариство застосувало всi новi та переглянутi стандарти та iнтерпретацiї, якi мають вiдношення до її операцiй та є обов’язковими для застосування при складаннi звiтностi, починаючи з 1 сiчня 2017 р. Застосування доповнень та змiн до стандартiв та iнтерпретацiй, не призвело до будь-якого впливу на облiкову полiтику, фiнансовий стан чи результати дiяльностi Товариства.
Дата переходу до МСФЗ
До 31.12.2014 року Товариство вело бухгалтерський облiк i подавало фiнансову звiтнiсть згiдно з Положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку, затвердженими Мiнiстертво фiнансiв України, та по iншим правилам i нормам, встановленим українським законодавством. У зв’язку з тим, що в Українi законодавчо передбачена обов’язковiсть подання публiчними акцiонерними товариствами фiнансової звiтностi, складеної вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ), Товариство з 01 сiчня 2015 року перейшло на облiк та фiнансову звiтнiсть, основою яких є МСФЗ.
3.ОСНОВНI ПРИНЦИПИ ОБЛIКОВОЇ ПОЛIТИКИ
Основнi засоби.
Вiдповiдно до МСБО 16 «Основнi засоби» до основних засобiв товариство вiднесло матерiальнi об’єкти, що їх:
а) утримує для використання у виробництвi, постачаннi товарiв та надання послуг для надання в оренду або для адмiнiстративних цiлей;
б) використовує, за очiкуванням, протягом бiльше одного перiоду.
Основнi засоби, придбанi пiсля дати переходу на МСФЗ, враховуються у звiтi про фiнансове положення за первинною вартiстю, що включає всi витрати, необхiднi для доведення активу до стану, придатного до використання, за вирахуванням накопиченої амортизацiї i збиткiв вiд знецiнення. Капiталiзованi витрати включають основнi витрати на модернiзацiю i замiну частин активiв, якi збiльшують термiн їх корисної експлуатацiї або покращують їх здатнiсть генерувати доходи. Витрати на ремонт i обслуговування основних засобiв, якi не вiдповiдають приведеним вище критерiям капiталiзацiї, вiдображаються в звiтi про сукупнi доходи i витрати того перiоду, в якому вони були понесенi. Сума, що амортизується, - це первинна вартiсть об'єкту основних засобiв або переоцiнена вартiсть, за вирахуванням його лiквiдацiйної вартостi. Лiквiдацiйна вартiсть активу - це передбачувана сума, яку пiдприємство отримало б на даний момент вiд реалiзацiї об'єкту основних засобiв пiсля вирахування очiкуваних витрат на вибуття, якби даний актив вже досяг того вiку i стану, в якому, iмовiрно, вiн знаходитиметься в кiнцi свого термiну корисного використання. Амортизацiя основних засобiв призначена для списання суми, що амортизується, впродовж термiну корисного використання активу i розраховується з використанням прямолiнiйного методу.
Розрахунковi термiни корисної експлуатацiї основних засобiв становлять:
Будинки та споруди-50 рокiв,
Виробниче обладнання -20 рокiв,
Офiсна технiка-10 рокiв.
Лiквiдацiйна вартiсть, термiни корисного використання i метод нарахування амортизацiї передивляються на кiнець кожного фiнансового року. Вплив будь-яких змiн, що виникають вiд оцiнок, зроблених в попереднi перiоди, враховується як змiна облiкової оцiнки. Дохiд або збиток, що виникають в результатi вибуття або лiквiдацiї об'єкту основних засобiв, визначається як рiзниця мiж сумами вiд продажу i балансовою вартiстю активу i признається в прибутках i збитках.
Незавершене будiвництво включає витрати, безпосередньо пов'язанi з будiвництвом основних засобiв, плюс вiдповiдний розподiл змiнних накладних витрат, безпосередньо пов'язаних з будiвництвом. Незавершене будiвництво не амортизується. Амортизацiя незавершеного будiвництва, аналогiчно об'єктам основних засобiв, починається з моменту готовностi даних активiв до експлуатацiї, тобто коли вони знаходяться в мiсцi i станi, що забезпечує їх функцiонування вiдповiдно до намiрiв керiвництва.
Нематерiальнi активи
Нематерiальнi активи з кiнцевими термiнами використання, придбанi в рамках окремих операцiй, враховуються за вартiстю придбання за вирахуванням накопиченої амортизацiї i накопиченого збитку вiд знецiнення. Амортизацiя нараховується рiвномiрно протягом термiну корисного використання нематерiальних активiв. Очiкуванi термiни корисного використання i метод нарахування амортизацiї аналiзуються на кiнець кожного звiтного перiоду, при цьому всi змiни в оцiнках вiдбиваються в звiтностi без перерахування порiвняльних показникiв. Нематерiальнi активи з невизначеними термiнами використання, придбанi в рамках окремих операцiй, враховуються за вартiстю придбання за вирахуванням накопиченого збитку вiд знецiнення. Нематерiальний актив списується при продажi або коли вiд його майбутнього використання або вибуття не очiкується економiчних вигод. Дохiд або збиток вiд списання нематерiального активу, що є рiзницею мiж чистими сумами вiд вибуття i балансовою вартiстю активу, включається в звiт про сукупнi доходи i витрати у момент списання.
Знецiнення основних засобiв i нематерiальних активiв Товариство проводить перевiрку наявностi iндикаторiв знецiнення балансової вартостi матерiальних i нематерiальних активiв на кожну звiтну дату. В разi виявлення будь-яких таких iндикаторiв розраховується вiдшкодована вартiсть вiдповiдного активу для визначення розмiру збитку вiд знецiнення (якщо такий є). Якщо неможливо оцiнити вiдшкодовану вартiсть окремого активу, Товариство оцiнює вiдшкодовану вартiсть генеруючої одиницi, до якої вiдноситься такий актив. Нематерiальнi активи з невизначеним термiном корисного використання i нематерiальнi активи, не готовi до використання, оцiнюються на предмет знецiнення як мiнiмум щорiк i при виявленнi будь-яких ознак можливого знецiнення. Вiдшкодована вартiсть визначається як бiльше iз справедливої вартостi активу за вирахуванням витрат на реалiзацiю i експлуатацiйної цiнностi. При оцiнцi експлуатацiйної цiнностi, очiкуванi майбутнi потоки грошових коштiв дисконтуються до приведеної вартостi з використанням ставки дисконтування до оподаткування, що вiдображає поточну ринкову оцiнку вартостi грошей в часi i ризикiв, властивих даному активу, вiдносно яких оцiнка майбутнiх грошових потокiв не коректувалася. Якщо вiдшкодована вартiсть активу (або генеруючої одиницi) виявляється нижчою за його балансову вартiсть, балансова вартiсть цього активу (генеруючої одиницi) зменшується до вiдшкодованої вартостi. Збитки вiд знецiнення вiдразу вiдображаються в прибутках i збитках, за винятком випадкiв, коли актив враховується за оцiненою вартiстю. В цьому випадку збиток вiд знецiнення враховується як зменшення резерву по переоцiнцi. У випадках, коли збиток вiд знецiнення згодом вiдновлюється, балансова вартiсть активу (генеруючої одиницi) збiльшується до суми, отриманої в результатi нової оцiнки його вiдшкодованої вартостi, так, щоб нова балансова вартiсть не перевищувала балансову вартiсть, яка була б визначена, якби по цьому активу (генеруючiй одиницi) не був вiдображений збиток вiд знецiнення в попереднi роки. Вiдновлення збитку вiд знецiнення вiдразу ж вiдображається в прибутках i збитках, за винятком випадкiв, коли актив враховується за оцiненою вартiстю. В цьому випадку вiдновлення збитку вiд знецiнення враховується як збiльшення резерву по переоцiнцi.
Фiнансовi iнструменти
Фiнансовi активи i фiнансовi зобов'язання спочатку признаються за справедливою вартiстю. Транзакцiйнi витрати, безпосередньо пов'язанi з придбанням або випуском фiнансових активiв i фiнансових зобов'язань (окрiм фiнансових активiв i фiнансових зобов'язань, вiдбиваних за справедливою вартiстю через прибутки або збитки), вiдповiдно збiльшують або зменшують справедливу вартiсть фiнансових активiв або фiнансових зобов'язань при первинному визнаннi. Транзакцiйнi витрати, що безпосередньо вiдносяться до придбання фiнансових активiв або фiнансових зобов'язань, якi вiдображено за справедливою вартiстю через прибутки або збитки, вiдносяться безпосередньо на прибутки i збитки. Облiкова полiтика вiдносно подальшої переоцiнки цих iнструментiв розкривається у вiдповiдних роздiлах облiкової полiтики, викладеної нижче. Фiнансовi активи i фiнансовi зобов'язання, якi взаємно зараховуються, а чистi суми вiдображаються в балансi, лише тодi, коли Товариство має юридично закрiплене право залiку визнаних сум i має намiр або погасити їх на нетто-основi, або одночасно реалiзувати актив i погасити зобов'язання.. Всi стандартнi операцiї по покупцi або продажу фiнансових активiв признаються на дату здiйснення операцiї. Стандартнi операцiї по покупцi або продажу є покупкою або продажем фiнансових активiв, що вимагає постачання активiв в термiни, встановленi нормативними актами або ринковою практикою.. Дивiденди i вiдсотки, отриманi по фiнансовому активу, вiдображаються по рядку "Iншi доходи/(витрати), нетто" звiту про сукупнi доходи i витрати. Фiнансовi активи, якi наявнi у наявностi для продажу. Акцiї i облiгацiї, що погашаються, якi звертаються на органiзованих ринках, класифiкуються як що "є в наявностi для продажу" i вiдображаються за справедливою вартiстю. Доходи i витрати, змiни справедливiй вартостi, що виникають в результатi, признаються в iншому сукупному доходi i накопичуються в резервi переоцiнки фiнансових вкладень, за винятком випадкiв iз знецiненням процентного доходу, розрахованого по методу ефективної процентної ставки, i курсових рiзниць, якi признаються в прибутках i збитках. При вибуттi або знецiненнi фiнансового активу накопиченi доходи або витрати, що ранiше визнаються в резервi переоцiнки фiнансових вкладень, вiдносяться на фiнансовi результати в перiодi вибуття або знецiнення.
Знецiнення фiнансових активiв. Фiнансовi активи оцiнюються на наявнiсть ознак знецiнення на кожну дату балансу. Фiнансовi активи вважаються знецiненими, коли iснують об'єктивнi свiдоцтва того, що в результатi одного або бiльш подiй, якi трапилися пiсля первинного визнання фiнансового активу, на передбачуваний майбутнiй рух грошових коштiв вiд даної iнвестицiї надана негативна дiя. Об'єктивнi свiдоцтва знецiнення можуть включати: o iстотнi фiнансовi скрути емiтента або контрагента; або o невиконання зобов'язань або несплата в строк вiдсоткiв або основної суми заборгованостi; або o коли iснує вiрогiднiсть, що позичальник збанкрутує або проводитиме фiнансову реорганiзацiю. Для таких категорiй фiнансових активiв, як торгiвельна дебiторська заборгованiсть, для яких не проводилася iндивiдуальна оцiнка на предмет їх знецiнення, подальша оцiнка на предмет знецiнення проводиться на колективнiй основi. Об'єктивним свiдоцтвом знецiнення для портфеля дебiторської заборгованостi може служити минулий досвiд Товариства по збору платежiв, а також спостережуванi змiни в загальнодержавних або регiональних економiчних умовах, якi можуть вказувати на можливе невиконання зобов'язань вiдносно погашення дебiторської заборгованостi. Збиток вiд знецiнення безпосередньо зменшує балансову вартiсть всiх фiнансових активiв, за винятком торгiвельної дебiторської заборгованостi, зниження вартостi якої здiйснюється за рахунок резерву пiд знецiнення. В разi визнання безнадiйною торгiвельна дебiторська заборгованiсть списується також за рахунок резерву. Отриманi згодом вiдшкодування ранiше списаних сум кредитують рахунок резерву. Змiни резерву вiдбиваються в прибутках i збитках. Будь-яке збiльшення справедливої вартостi таких активiв пiсля визнання збитку вiд знецiнення вiдбивається безпосередньо в iншому сукупному прибутку. Припинення визнання фiнансових активiв Товариство припиняє визнавати фiнансовi активи тiльки в разi припинення договiрних прав на грошовi потоки по них або в разi передачi фiнансового активу i вiдповiдних ризикiв i вигод iншому пiдприємству. При повному припиненнi визнання фiнансового активу рiзниця мiж балансовою вартiстю активу та сумою отриманого i належного до отримання винагороди, а також дохiд або витрата, накопичений в iншому сукупному прибутку, вiдносяться на прибутки i збитки. Якщо фiнансовий актив списується не повнiстю (наприклад, коли пiдприємство зберiгає за собою можливiсть викупити частину переданого активу або зберiгає за собою частину ризикiв i вигод, пов'язаних з володiнням (але не "практично всi" ризики i вигоди), при цьому контроль пiдприємства над активом зберiгається), Товариство розподiляє балансову вартiсть даного фiнансового активу мiж утримуваної i частиною, яка списується, пропорцiйно до справедливої вартостi цих частин на дату передачi. Рiзниця мiж балансовою вартiстю, розподiленою на частину, яка списується, i сумою отриманої винагороди за частину, яку списується, а також будь-якi накопиченi розподiленi на цю частину доходи або витрати, визнанi в iншому сукупному прибутку, вiдносяться на прибутки i збитки. Доходи або витрати, визнанi в iншому сукупному прибутку, розподiляються також пропорцiйно справедливiй вартостi утримуваної i частини, якi списуються.
Дебiторська заборгованiсть
Товариство визнає дебiторську заборгованiсть тодi, коли органiзацiя стає стороною контракту (договору), при виникненнi зобов'язання по фiнансовому iнструменту (МСБО 39).
Товариство оцiнює дебiторську заборгованiсть пiд час первiсного визнання фiнансового активу за собiвартiстю, яка є справедливою вартiстю компенсацiї, наданої або отриманої за них.(МСБО 39).
Кредиторська заборгованiсть
Поточна кредиторська заборгованiсть оцiнюється за вартiстю погашення (не дисконтується). Поточнi забезпечення включають розраховану величину забезпечення для наступної оплати компенсацiї невикористаних вiдпусток.
Грошовi кошти
Грошовi кошти включають кошти в касi та грошовi кошти на рахунках у банках, а також банкiвськi депозити з початковим строком менше трьох мiсяцiв.
Iноземна валюта.
Операцii в iноземнiй валютi вiдображаються у Товариствi вiдповiдно з МСБО 21 «Вплив змiн валютних курсiв".
Фiнансовая звiтнiсть Товариства складається в нацiональнiй валютi України (гривнi), що є функцiональною валютою.
Господарчi операцiї, що проводяться в iноземнiй валютi при первiсному визнаннi, вiдображаються у функцiональнiй валютi за курсом Нацiонального банку України (НБУ) на дату здiйснення операцiї.
На дату складання фiнансової звiтностi згiдно МСБО 21 всi монетарнi статтi, що враховуються в iноземнiй валютi, перераховуються та вiдображаються в балансi за курсом НБУ на дату складання звiтностi.
Курсовi рiзницi, що виникають при перерахунку за монетарними статтями визнаються в прибутку або збитку за перiод, у тому перiодi, в якому вони виникли.
Немонетарнi статтi, врахованi за первiсною фактичною вартiстю, розраховуються з використанням валютного курсу, який дiяв на дату здiйснення операцiї.
Резерви
Резерви визнаються, коли у Компанiї є поточне зобов'язання (юридична або конструктивне), що виникло в результатi минулих подiй, для погашення якого, ймовiрно, потрiбне вибуття ресурсiв, що втiлюють економiчнi вигоди, i при цьому можна здiйснити достовiрну оцiнку даного зобов'язання. Сума, визнана в якостi резерву, є найкращою оцiнкою компенсацiї, необхiдної для врегулювання поточного зобов'язання на звiтну дату, беручи до уваги всi ризики i невизначеностi, супутнi даним зобов'язанням. У тих випадках, коли резерв оцiнюється з використанням потокiв грошових коштiв, за допомогою яких передбачається погасити поточний зобов'язання, його балансова вартiсть являє собою поточну вартiсть даних грошових потокiв. У тих випадках, коли деякi або всi економiчнi вигоди, якi потрiбнi для реалiзацiї резерву, передбачається отримати вiд третьої сторони, така дебiторська заборгованiсть визнається як актив, якщо точно вiдомо, що компенсацiя буде отримана, i суму такої дебiторської заборгованостi можна визначити достовiрно.
Запаси
Вiдповiдно до вимог МСБО 2 «Запаси» товариство вiднесло активи , якi:
а) утримуються для продажу у звичайному ходi бiзнесу;
б) перебувають у процесi виробництва для такого продажу ;
в) iснують у формi основних чи допомiжних матерiалiв для споживання у
виробничому процесi або при наданнi послуг.
Запаси визнаються на дату звiту за найменшою з двох величин: собiвартiстю чи чистою вартiстю реалiзацiї. Собiвартiсть придбаних запасiв складається з цiни придбання,а також всiх iнших витрат безпосередньо пов’язаних з придбанням. Собiвартiсть незавершеного виробництва та готової продукцiї складається з прямих матерiальних витрат, прямих витрат на оплату працi, iнших прямих витрат та розподiлених загальновиробничих витрат. Оцiнка собiвартостi вибуття запасiв визначається з використанням методу ФIФО. Чиста вартiсть реалiзацiї розраховується як цiна реалiзацiї зменшена на витрати на збут. Аналiз спiввiдношення вказаних величин показав, що собiвартiсть (iсторична вартiсть) запасiв у Товариствi дорiвнює чистiй вартостi реалiзацiї.
Передплати постачальникам
Передоплати постачальникам вiдображаються за собiвартiстю.
Оренда
Оренда класифiкується як фiнансова оренда, коли за умовами оренди передаються в основному всi ризики i вигоди, пов'язанi з експлуатацiєю активу, i оренда вiдповiдає одному з критерiїв визнання визначеному в МСБО 17 "Оренда". Усi iншi види оренди класифiкуються як операцiйна оренда.
Активи, якi утримуються на умовах фiнансової оренди, визнаються активами Товариства за найменшою з вартостi або справедливої вартостi або дисконтованою вартiстю мiнiмальних орендних платежiв на дату отримання. Вiдповiдна заборгованiсть включається до балансу як зобов'язання з фiнансової оренди, з подiлом на довгострокову i короткострокову заборгованiсть
Фiнансовi витрати, визначаються з використанням методу ефективної ставки вiдсотка. Вiдсоток визначається за величиною, встановленою орендодавцем у договорi оренди або як ставка можливого залучення. Фiнансовi витрати включаються до звiту про фiнансовi результати протягом вiдповiдного перiоду оренди.
На пiдставi п.33 МСФЗ 17, оренднi платежi Оренднi платежi з операцiйної оренди визнаються як витрати протягом строку оренди.
У разi надання в операцiйну оренду майна Товариства, суми, що пiдлягають отриманню вiд орендаря, вiдображаються як iнший операцiйний дохiд у сумi нарахованих поточних платежiв за договором оренди.
Податок на прибуток
Зобов'язання щодо поточного податку на прибуток розраховується з використанням ставок оподаткування, встановлених законодавством, що набрав або практично набрав чинностi на звiтну дату капiталi вiдповiдно. Товариство в звiтному роцi не нараховувало витрати з податку на прибуток, так як являється платником фiксованого сiльскогосподарського податку.
Пенсiйнi зобов'язання
Державний пенсiйний план з визначеними внесками - Товариство здiйснює внески в Державний пенсiйний фонд України виходячи з заробiтної плати кожного працiвника. Витрати Компанiї за такими внесками включенi до статтi "Заробiтна плата i вiдповiднi витрати". Дана сума включається до витрат того перiоду, коли вони фактично понесенi.
Визнання доходiв i витрат.
Доходи Товариства визнаються на основi принципу нарахування, коли iснує впевненiсть, що в результатi операцiї вiдбудеться збiльшення економiчних вигод, а сума доходу може бути достовiрно визначена.
Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї визнається тодi, коли фактично здiйснено перехiд вiд продавця до покупця значних ризикiв, переваг i контроль над активами (право власностi передано), i дохiд вiдповiдає всiм критерiям визнання вiдповiдно до МСФЗ 18 "Дохiд".
У разi надання Товариством послуг, передбачених контрактом, протягом узгодженого часу, дохiд визнається в тому звiтному перiодi, в якому наданi послуги.
Процентний дохiд визнається в тому перiодi, до якого вiн ставиться виходячи з принципу нарахування.
Дохiд вiд дивiдендiв визнається, коли виникає право акцiонерiв на отримання платежу.Витрати, пов'язанi з отриманням доходу, визнаються одночасно з вiдповiдним доходом.
Зобов'язання i резерви.
Облiк i визнання зобов'язань i резервiв у Товариствi здiйснюється вiдповiдно до МСБО 37.
Зобов'язання Товариства, класифiкуються на довгостроковi (строк погашення понад 12 мiсяцiв) i поточнi (термiн погашення до 12 мiсяцiв).
Кредиторська заборгованiсть являє собою вид зобов'язань, що характеризують суму боргiв, належних до сплати на користь iнших осiб. Кредиторська заборгованiсть-заборгованiсть третiм особам, в тому числi власним працiвникам, що утворилася при розрахунках за придбанi матерiально-виробничi запаси, роботи i послуги, при розрахунках з бюджетом, а також при розрахунках з оплати працi.
Поточна кредиторська заборгованiсть враховується i вiдображається у балансi за первiсною вартiстю, яка дорiвнює справедливiй вартостi отриманих активiв або послуг.
Товариство здiйснює переклад частини довгострокової кредиторської заборгованостi до складу короткостроковiй, коли станом на дату балансу за умовами договору до повернення частини суми боргу залишається менше 365 днiв.
Резерви визнаються, якщо Товариство внаслiдок певної подiї в минулому має юридичнi або фактичнi зобов'язання, для врегулювання яких з бiльшим ступенем iмовiрностi буде потрiбно зменшення ресурсiв, i якi можна оцiнити з достатньою надiйнiстю.
Товариство визнає як резерв - резерв вiдпусток, який формується щороку виходячи з фонду оплати працi.
Товариство визнає непередбаченi зобов'язання, виходячи з їх критерiїв визнання, покладаючись на оцiнку ймовiрностi їх виникнення та сум погашення, отриманої вiд експертiв.
Винагорода працiвникам.
Всi винагороди працiвникам у Товариствi враховуються як поточнi, вiдповiдно до МСБО 19. «Виплати працiвникам».
Працiвник може надати пiдприємству послуги на основi повного робочого дня, часткової зайнятостi, на постiйнiй разовiй або тимчасовiй основi.
Всi винагороди працiвникам у Товариствi враховують з як поточнi, вiдповiдно до МСТБУ 19, що пiдлягають виплатi протягом 12 мiсяцiв пiсля закiнчення перiоду, в якому працiвник надавав послуги.
Виплати працiвникам включають короткостроковi виплати, такi як заробiтна плата, оплачувану щорiчну вiдпустку, виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатностi та витратами, зумовленими народженням та похованням, премiї та пiльги.
У процесi господарської дiяльностi Товариство сплачує обов'язковi внески на соцiальне забезпечення до Державного Пенсiйного фонду.
В фiнансової звiтностi Товариство розкриває наступну iнформацiю:
- види винагород;
- сума витрат на винагороди.
Сегменти.
Товариство в силу сформованої практики органiзацiї виробництва займається одним видом дiяльностi. Тому господарсько-галузевi сегменти не видiленi.
Географiчнi сегменти можуть бути видiленi за ознаками покупцiв i представляються у звiтному перiодi в тому випадку, якщо обсяг реалiзацiї iноземним покупцям перевищує 10% всього доходу вiд реалiзацiї.
У разi розширення масштабiв дiяльностi Товариства i появу нових видiв виробництва або послуг Товариство буде подавати фiнансову звiтнiсть вiдповiдно до МСФЗ 8 "Операцiйнi сегменти".
Пов'язанi особи.
Товариство застосовує МСБО 24 «Розкриття iнформацiї про пов'язанi сторони» для виявлення вiдносин та операцiй з пов'язаними сторонами i залишкам за такими операцiями.
Операцiя мiж пов'язаними особами - передача послуг, ресурсiв або зобов'язань мiж пов'язаними сторонами, незалежно вiд того, чи стягується при цьому плата.
Товариство у примiтках до фiнансової звiтностi розкриває:
- характер вiдносин мiж пов'язаними сторонами;
- суму операцiй;
- суму залишкiв за такими операцiями;
- умови їх проведення;
- резерви по сумнiвних боргах, пов'язанi з залишками за операцiями;
- витрати, визнанi протягом перiоду щодо безнадiйних i сумнiвних боргiв пов'язаних сторiн.
Подiї, що вiдбулися пiсля звiтної дати.
При складаннi фiнансової звiтностi Товариство враховує подiї, що вiдбулися пiсля звiтної дати, i вiдображає їх у фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до МСБО 10 «Подiї пiсля закiнчення звiтного перiоду».
Товариство коригує суми, визнанi у фiнансовiй звiтностi, для вiдображення коригувальних подiй пiсля закiнчення звiтного перiоду, якими є:
- врегулювання подiй, що пiдтверджують наявнiсть iстотного зобов'язання на звiтну дату;
- отримання iнформацiї про знецiнення активiв на звiтну дату;
- визначення вартостi активiв, придбаних до закiнчення звiтного перiоду;
- виявлення помилок, що пiдтверджують, що фiнансова звiтнiсть є неправильною.
Товариство не коригує суми, визнанi у фiнансовiй звiтностi для вiдображення тих подiй, що коригуються пiсля закiнчення звiтного перiоду, якими є:
- Зниження ринкової вартостi iнвестицiй.
Форми фiнансової звiтностi.
Товариство визначає форми подання фiнансової звiтностi вiдповiдно до рекомендацiй МСБО 1.Баланс складається шляхом розподiлу активiв i зобов'язань на поточнi та довгостроковi. Звiт про фiнансовi результати складається шляхом розподiлу витрат за функцiональною ознакою. Звiт про змiни у власному капiталi представляється у розгорнутому форматi. Звiт про рух грошових коштiв складається вiдповiдно до МСБО 7 прямим методом. Примiтки до фiнансової звiтностi складаються у вiдповiдностi з обов'язковими вимогами до розкриття iнформацiї, викладеними в МСФЗ.
4. IСТОТНI ОБЛIКОВI СУДЖЕННЯ, ОЦIННI ЗНАЧЕННЯ I ДОПУЩЕННЯ
Iстотнi судження в процесi застосування облiкової полiтики. У процесi застосування облiкової полiтики керiвництво зробило певнi професiйнi судження, окрiм тих, якi вимагають використання оцiнок, якi мають найбiльш iстотний вплив на суми, визнанi в фiнансовiй звiтностi. Цi судження, серед iншого, включають правомiрнiсть застосування припущення щодо здатностi вести свою дiяльнiсть на безперервнiй основi.
Основнi джерела невизначеностi оцiнок
Нижче наведенi ключовi припущення щодо майбутнього, а також основнi джерела невизначеностi оцiнок на кiнець звiтного перiоду, якi мають iстотний ризик стати причиною внесення суттєвих коригувань до балансової вартостi активiв та зобов'язань протягом наступного фiнансового року.
(а) Строки корисного використання основних засобiв Оцiнка строкiв корисного використання об'єктiв основних засобiв залежить вiд професiйного судження керiвництва, яке засноване на досвiдi роботи з аналогiчними активами. При визначеннi строкiв корисного використання активiв керiвництво бере до уваги умови очiкуваного використання активiв, моральний знос, фiзичний знос i умови працi, в яких будуть експлуатуватися данi активи. Змiна будь-якого з цих умов або оцiнок може в результатi привести до коригування майбутнiх норм амортизацiї.
5.РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦIЇ ЩОДО АКТИВIВ ТА ПАСИВIВ ТОВАРИСТВА.
Основнi засоби
Змiни у вартостi основних засобiв показанi в таблицi:
2017 РАЗОМ
Первiсна вартiсть:
Станом на 01.01.2017 6239
придбання 184
перемiщення
вибуття
Станом на 31.12.2017 6423
Накопичена амортизацiя: 4158
Станом на 01.01.2017
Амортизацiя перiоду 57
Вибуття
Станом на 31.12.2017 4215
Залишкова вартiсть
Станом на 31.12.2017 2208
Грошовi кошти та їх еквiваленти
Грошовi кошти та їх еквiваленти складаються з грошових коштiв в нацiональнiй валютi.
Станом на 31.12.16 31.12.17
ВСЬОГО 55 тис. грн. 5 тис. грн.
Запаси
Складовi запасiв, тис. грн..: 31.12.16 31.12.17
- сировина та матерiали 810,0
- iншi матерiали 1153,2 2317,2
- мбп 94,8 211,8
- товари 1436,0 1900,0
ВСЬОГО 2684 5239
Протягом 2017 року 3309 тис. грн. запасiв, було визначено як витрати.
Товарна дебiторська заборгованiсть
Класифiкацiя за строками погашення, тис. грн..: 31.12.16 31.12.17
- До 12 мiсяцiв
- Вiд 12 до 18 мiсяцiв
- Вiд 18 до 36 мiсяцiв 315 315
ВСЬОГО 315 315
Iнша дебiторська заборгованiсть
Склад iншої дебiторської заборгованостi, тис. грн..: 31.12.16 31.12.17
- Iнша поточна дебiторська заборгованiсть 1092,0 1276,0
- Дебiторська заборгованiсть за виданими авансами
- Iншi сплаченi аванси - -
- ВСЬОГО 1092 1276
Власний капiтал
Власний капiтал становить (-)31964 тис.грн.
i складається з :
зареєстрованого статутного капiталу 774 тис.грн.,
непокритого збитку -32738 тис.грн.
Статутний капiтал складає 774 тис. грн. За 2017 рiк статутний капiтал не змiнювався. Номiнальна вартiсть однiєї акцiї встановлена на рiвнi 1,0 грн. Кiлькiсть випущених акцiй складає 773666 штук. Випущенi простi iменнi акцiї. Всi акцiї оплаченi повнiстю за вартiстю, не нижче номiнальної. Форма iснування акцiй – бездокументарна.
Вилучений та неоплачений капiтал вiдсутнi.
В звiтному роцi товариство виявило помулку допущену в облiку по рахунку 232 «Витрати на вирощування товарної риби в 2016 роцi. На основi бухгалтерської довiдки товариство зробило коригування, в результатi якого сума непокритого збитку на початку звiтного року збiльшилася на 1711 тис.грн.
Довгостроковi зобов`язання :
Довгострокова кредиторська заборгованiсть 31.12.16 31.12.17
За строками погашень бiльше 36 мiсяцiв 25487 28771
Кредитор –нерезидент.
Назва кредитного договору Дата виникнення Сумма заборгованостi Сума нарахованих вiдсоткiв за перiод (2014-2017р) грн. Дата погашення позики
№ 01/04 вiд 01.04.2011 Червень 2011р. 200 000 дол США 1 581 202 30.12.2023
№ 20/04 вiд 20.04.2011 Травень 2011р. 198 500 Євро 1 868 873 30.12.2020
№ 29/06 вiд 29.06.2012 Липень 2012 100 000 Євро 940 785 30.12.2022
№ 23/10 вiд 23.10.2012 Листопад 2012 80 000 Євро 752 636 30.12.2022
№ 18/02 вiд 18.02.2013 Лютий 2013 100 00 Євро 940 785 30.12.2023
№ 30/05 вiд 30.05.2013 Серпень 2013 100 000 дол.США 749 615 30.12.2023
№ 29/07 вiд 29.07.2013 Вересень 2013 120 000 Євро 695 151 30.12.2023
Всього 7529047
Забезпечення
Склад iншої забезпечень, тис. грн..: 31.12.16 31.12.17
Забезпечення для оплати вiдпусток 15 -
- ВСЬОГО 15 -
Кредиторська заборгованiсть за товари,роботи,послуги
Класифiкацiя за строками погашення, тис. грн..: 31.12.16 31.12.17
- До 12 мiсяцiв -
- Вiд 12 до 18 мiсяцiв
- Вiд 18 до 36 мiсяцiв 29 614
- ВСЬОГО 29 614
Iнша кредиторська заборгованiсть
Склад iншої кредиторської заборгованостi, тис. грн.: 31.12.16 31.12.17
- Заборгованiсть за податками 2 6
- Заборгованiсть зi страхування 1 9
- Заборгованiсть з оплати працi 26
- Iнша кредиторська заборгованiсть 6605 16877
- ВСЬОГО 6608 16918
Iнша кредиторська включає в себе: Нарахованi та несплаченi вiдсотки по кредитним договорам
6.РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦIЇ ЩОДО ДОХОДIВ ТА ВИТРАТ ТОВАРИСТВА.
Дохiд вiд реалiзацiї товарiв та послуг
Склад доходiв вiд реалiзацiї товарiв та послуг, (тис.грн.):
2016 р. 2017 р.
- Реалiзацiя готової продукцiї – 2666 3028
- Реалiзацiя товарiв зi складу – -
- Реалiзацiя послуг ( оренда нежитлових примiщень) –
Всього доходiв вiд реалiзацiї товарiв, послуг (без ПДВ) – 2666 3028
Iншi операцiйнi доходи
Склад iнших операцiйних доходiв, (тис.грн.):
2016 р. 2017р.
- Дохiд вiд операцiйної оренди активiв
- Iншi операцiйнi доходи 2509 456
Всього iнших операцiйних доходiв – 2509 456
Собiвартiсть реалiзованої продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 2016 р 2017 р.
Адмiнiстративнi витрати
Склад адмiнiстративних витрат, (тис. грн.):
2016 р. 2017 р.
- Оплата працi та нарахування 110,0 146,7
- Витрати на вiдрядження -- ---
- Амортизацiя основних засобiв
- Комунальнi послуги
- Витрати на зв'язок 1,8 1,0
- Iнформацiйнi та професiйнi послуги 22,8 46,8
- Банкiвськi послуги 19,9 20,5
- Послуги на утримання основних засобiв
- Послуги страхування
- Створення резерву вiдпусток адмiнперсоналу
- Оренда основних засобiв
- Iншi витрати 9,5 27,0
Всього адмiнiстративних витрат 164 242
Iншi операцiйнi витрати
Склад iнших операцiйних доходiв, (тис.грн.):
2016 р. 2017 р.
- Нарахованi штрафнi санкцiї - -
- Iншi операцiйнi витрати 5580 4283
Всього iнших операцiйних витрат 5580 4283
Фiнансовi витрати 2016 р. 2017 р.
Проценти по кредиту 2109 2909
Iншi витрати 2016 р. 2017 р.
65 47
Вiдповiдно до звiту про фiнансовi результати за 2017 рiк збиток товариства становить 7044 тис. грн.
7.УПРАВЛIННЯ РИЗИКАМИ
Управлiння ризиком капiталу. Товариство управляє своїм капiталом для забезпечення безперервної дiяльностi пiдприємства в майбутньому i одночасної максимiзацiї прибутку акцiонерiв за рахунок оптимiзацiї спiввiдношення позикових i власних коштiв. Керiвництво Товариства регулярно переглядає структуру свого капiталу. На основi результатiв такого перегляду Товариство вживає заходiв для збалансування загальної структури капiталу шляхом розподiлу прибутку, погашення iснуючої заборгованостi.
8. ПОДIЇ ПIСЛЯ ЗВIТНОЇ ДАТИ
Вiдповiдно до засад, визначених МСБО 10 щодо подiй пiсля дати балансу, подiї що потребують коригування активiв та зобов'язань Товариства - вiдсутнi.
Товариство пiсля дати балансу прийняло рiшення, вiдповiдно до Наказу про облiкову полiтику вiд 05.01.2018 року в новiй редакцiї, про змiну облiкової полiтики.
Директор Пономаренко Олег Миколайович
|