ПрАТ «ВІЛЬШАНКА»

Код за ЄДРПОУ: 02799697
Телефон: (0472) 31-87-57
e-mail: vilshanka@gmail.com
Юридична адреса: Україна, 19621, Черкаська область, Черкаський район, село Лозівок, вулиця Лиманна, будинок 2
 
Дата розміщення: 20.04.2017

Річний звіт за 2016 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

ПРИМIТКИ ДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI ЗА РIК СТАНОМ
НА 31 ГРУДНЯ 2016 РОКУ
(в тис. грн.)

1. ЗАГАЛЬНА IНФОРМАЦIЯ
Публiчне акцiонерне товариство «ВIЛЬШАНКА» створене шляхом перейменування акцiонерного сiльськогосподарського риболовецько-промислового товариства закритого типу «Вiльшанка», яке було реорганiзоване згiдно з рiшенням регiонального вiддiлення Фонду державного майна України по Черкаськiй областi шляхом перетворення орендного пiдприємства «Вiльшанка» в закрите акцiонерне товариство вiдповiдно з Законом України «Про господарськi товариства».
Iдентифiкацiйний код за ЄДРПОУ 02799697
Мiсцезнаходження: 19621,Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Лозiвок, вул. Лиманна, 2
Дата державної реєстрацiї – 29 квiтня 2000 р.
Запис до Єдиного державного реєстру юридичних осiб
та фiзичних осiб-пiдприємцiв № 1 017 107 0004 000183
Орган, що видав свiдоцтво – Черкаська районна адмiнiстрацiя
Зареєстрований статутний капiтал – 773‘666,0грн.
Сплачений статутний капiтал - 773‘666,0грн.
Данi щодо складу акцiонерiв:
Юридична особа ТОВ «Черкаський проект» - 75,2561 %
Фiзичнi особи - 119 акцiонерiв - 24,7439%

Основнi види дiяльностi Товариства:
03.22 Прiсноводне рибництво (аквакультура) та прiсноводне рибальство.

Чисельнiсть працюючих становила:
Чисельнiсть працюючих становила:
на 31.12.2014 р._- 17 чол.
на 31.12.2015 р. - 20 чол.
на 31.12.2016 р. - 21 чол.
Функцiональною валютою звiтностi є гривня. Звiтнiсть складена в тисячах гривень.
За всi звiтнi перiоди, закiнчуючи роком, що завершився 31 грудня 2014 року, Товариство готувало фiнансову звiтнiсть вiдповiдно до нацiональних стандартiв бухгалтерського облiку України. Надалi фiнансова звiтнiсть складається вiдповiдно до МСФЗ.
2. ОСНОВИ ПIДГОТОВКИ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
Умови здiйснення дiяльностi
Фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена виходячи з припущення, що Товариство буде продовжувати свою дiяльнiсть як дiюче пiдприємство в осяжному майбутньому, що передбачає реалiзацiю активiв та погашення зобов’язань у ходi звичайної дiяльностi.
Товариство здiйснює свою дiяльнiсть в Українi. З огляду на цей фактор, на бiзнес Товариства впливають економiка i фiнансовi потоки України, яким притаманнi властивостi ринку, який на даний час розвивається. Україна продовжує проведення економiчних реформ, розвиток власного правового поля та законодавчої бази, вiдповiдно до потреб ринкової економiки. Проте законодавча та податкова база в Українi пов’язана з ризиком неоднозначностi тлумачення її вимог, якi до того ж схильнi до частих змiн. Це, в купi з iншими юридичними та фiскальними перешкодами, створює додатковi проблеми для всiх компанiй, що ведуть бiзнес в Українi.
Майбутня стабiльнiсть української економiки багато в чому залежить вiд початих реформ i досягнень, а також вiд ефективностi економiчних i фiнансових заходiв, що вживаються урядом країни. Українська економiка слабо захищена вiд спадiв на фiнансових ринках i зниження темпiв економiчного розвитку в iнших частинах свiту. У звiтному роцi уряд продовжував вживати заходи з пiдтримки економiки країни з метою подолання наслiдкiв глобальної фiнансової кризи.
У зв‘зку з вищенаведеним, керiвництво Товариства не може передбачити всi тенденцiї, якi можуть впливати на споживчий та фондовий ринки, iншi галузi економiки України, а також на те, який вплив вони можуть надати на майбутнiй фiнансовий стан i фiнансову дiяльнiсть Товариства.
Представлена фiнансова звiтнiсть вiдображає точку зору керiвництва на те, який вплив надають умови ведення бiзнесу в Україна на дiяльнiсть i фiнансовий стан Товариства. Майбутнiй економiчний розвиток України залежить, як вiд зовнiшнiх факторiв, так i вiд заходiв внутрiшнього характеру, що вживаються урядом країни. Керiвництво впевнене, що воно вживає всi необхiднi заходи для забезпечення стабiльної дiяльностi та розвитку Товариства, але є полiтичнi, економiчнi та юридичнi ризики для дiяльностi в Українi, у тому числi пов`язанi з частою змiною законодавства. Проте керiвництво впевнене, що не зважаючи на iснуючi ризики, Товариство зможе продовжувати свою дiяльнiсть у найближчому майбутньому.
Заява про вiдповiднiсть
Фiнансова звiтнiсть Товариства пiдготовлена у вiдповiдностi з вимогами Мiжнародних Стандартiв Фiнансової Звiтностi (далi - МСФЗ).
Фiнансова звiтнiсть Товариства є фiнансовою звiтнiстю загального призначення, яка сформована з метою достовiрного подання фiнансового стану, фiнансових результатiв дiяльностi та грошових потокiв Товариства для задоволення iнформацiйних потреб широкого кола користувачiв при прийняттi ними економiчних рiшень.
Концептуальною основою фiнансової звiтностi Товариства за рiк, що закiнчився 31 грудня 2016 р., є Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ), включаючи Мiжнароднi стандарти бухгалтерського облiку (МСБО) та Тлумачення (КТМФЗ,ПКТ), виданi Радою з Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку (РМСБО), в редакцiї чиннiй на 01 сiчня 2015 року, що офiцiйно оприлюднено на веб-сайтi Мiнiстерства фiнансiв України.
Пiдготовлена Товариством фiнансова звiтнiсть чiтко та без будь-яких застережень вiдповiдає всiм вимогам чинних МСФЗ з врахуванням змiн, внесених РМСБО станом на 01 сiчня 2015, дотримання яких забезпечує достовiрне подання iнформацiї в фiнансовiй звiтностi, а саме, доречної, достовiрної, зiставної та зрозумiлої iнформацiї.
При формуваннi фiнансової звiтностi Товариство керувалося також вимогами нацiональних законодавчих та нормативних актiв щодо органiзацiї i ведення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi в Українi, якi не протирiчать вимогам МСФЗ.
МСФЗ, якi прийнятi, але ще не набули чинностi.
В складi МСФЗ, офiцiйно наведених на веб-сайтi Мiнiстерства фiнансiв України, оприлюднено такi стандарти як МСФЗ 9 «Фiнансовi iнструменти» та МСФЗ 14 «Вiдстроченi рахунки тарифного регулювання», якi вiдповiдно набувають чинностi 01сiчня 2016 року та 01 сiчня 2018 року.
За рiшенням Товариства МСФЗ 14 «Вiдстроченi рахунки тарифного регулювання» до дати набуття чинностi не застосовується. Дострокове застосування цього стандарту не вплинуло би на фiнансову звiтнiсть Товариства за перiод, що закiнчується 31 грудня 2016, оскiльки Товариство не входить в сферу дiї цього стандарту.
Оскiльки застосування МСФЗ ранiше дати набуття чинностi дозволяється, то керiвництвом Товариства прийнято рiшення про застосування МСФЗ 9 «Фiнансовi iнструменти» до фiнансових звiтiв Товариства за перiод, що закiнчується 31 грудня 2016 року. МСФЗ 9 впроваджує новi вимоги до класифiкацiї та оцiнки фiнансових активiв i зобов’язань. Тому положення цього стандарту суттєво впливає на фiнансову звiтнiсть Товариства.
Основа складання фiнансової звiтностi
Ця фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена вiдповiдно до принципу оцiнки за первiсною (iсторичною) вартiстю.
Припущення про безперервнiсть дiяльностi
Фiнансова звiтнiсть Товариства пiдготовлена виходячи з припущення безперервностi дiяльностi, вiдповiдно до якого реалiзацiя активiв i погашення зобов’язань вiдбувається в ходi звичайної дiяльностi. Фiнансова звiтнiсть не включає коригування, якi необхiдно було б провести в тому випадку, якби Товариство не могло продовжити подальше здiйснення фiнансово-господарської дiяльностi вiдповiдно до принципiв безперервностi дiяльностi.
Рiшення про затвердження фiнансової звiтностi
Фiнансова звiтнiсть Товариства затверджена до випуску (з метою оприлюднення) директором Товариства 01 березня 2017 року. Нi учасники Товариства, нi iншi особи не мають права вносити змiни до цiєї фiнансової звiтностi пiсля її затвердження до випуску.
Звiтним перiодом, за який формується фiнансова звiтнiсть, вважається календарний рiк, тобто перiод з 01 сiчня по 31 грудня 2016 року.
Функцiональна валюта та валюта подання
Фiнансова звiтнiсть представлена в українськiй гривнi, що є функцiональною валютою Товариства. Вся фiнансова iнформацiя, представлена в українських гривнях, округляється до найближчої тисячi, якщо не вказано iнше.
Операцiї в iнших валютах розглядаються, як операцiї в iноземнiй валютi. Операцiї в iноземнiй валютi спочатку вiдображаються у функцiональнiй валютi за курсом НБУ, що дiє на дату здiйснення операцiї.

Припущення щодо функцiонування компанiї в найближчому майбутньому
Фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена виходячи з припущення, що Товариство буде продовжувати свою дiяльнiсть як дiюче пiдприємство в осяжному майбутньому, що передбачає реалiзацiю активiв та погашення зобов’язань у ходi звичайної дiяльностi.
При цьому слiд зазначити, що на дату затвердження звiтностi, Товариство функцiонує в нестабiльному середовищi, що пов'язано з наслiдками свiтової економiчної кризи. Стабiлiзацiя економiчної ситуацiї в Українi буде значною мiрою залежати вiд ефективностi фiскальних та iнших заходiв, що будуть здiйснюватися урядом України. У той же час не iснує чiткого уявлення того, яких заходiв вживатиме уряд України для подолання кризи. У зв'язку з вiдсутнiстю чiткого плану заходiв уряду по виходу з кризи неможливо достовiрно оцiнити ефект впливу поточної економiчної ситуацiї на фiнансовий стан Товариства. В результатi виникає невизначенiсть, яка може вплинути на майбутнi операцiї, можливiсть вiдшкодування вартостi активiв Товариства та здатнiсть Товариства обслуговувати i платити за своїми боргами в мiру настання термiнiв їх погашення. Дана фiнансова звiтнiсть не включає нiяких коригувань, якi можуть мати мiсце в результатi такої невизначеностi. Про такi коригування буде повiдомлено, якщо вони стануть вiдомi та зможуть бути оцiненi.

Застосування нових стандартiв та iнтерпретацiй
При пiдготовцi фiнансової звiтностi за рiк, що закiнчився 31 грудня 2016 року, Товариство застосувало всi новi та переглянутi стандарти та iнтерпретацiї, якi мають вiдношення до її операцiй та є обов’язковими для застосування при складаннi звiтностi, починаючи з 1 сiчня 2016 р. Застосування доповнень та змiн до стандартiв та iнтерпретацiй, не призвело до будь-якого впливу на облiкову полiтику, фiнансовий стан чи результати дiяльностi Товариства.
Дата переходу до МСФЗ
До 31.12.2014 року Товариство вело бухгалтерський облiк i подавало фiнансову звiтнiсть згiдно з Положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку, затвердженими Мiнiстертво фiнансiв України, та по iншим правилам i нормам, встановленим українським законодавством. У зв’язку з тим, що в Українi законодавчо передбачена обов’язковiсть подання публiчними акцiонерними товариствами фiнансової звiтностi, складеної вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ), Товариство з 01 сiчня 2015 року перейшло на облiк та фiнансову звiтнiсть, основою яких є МСФЗ.
3. ОСНОВНI ПРИНЦИПИ ОБЛIКОВОЇ ПОЛIТИКИ
Основнi засоби.

Основнi засоби Товариства враховуються i вiдображаються у фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до МСБО 16 "Основнi засоби".
Вiдповiдно до пункту 9 МСФЗ 16, Т самостiйно визначає одиницю оцiнки для визнання кожного об'єкта основних засобiв, стверджуючи рiшення внутрiшнiми органiзацiйно-розпорядчими документами.
Основними засобами визнаються матерiальнi активи Товариства, очiкуваний строк корисного використання яких бiльше одного року. Первiсна вартiсть визначається залежно вiд класу i перевищує 1000 грн., якi використовуються в процесi виробництва, надання послуг, здавання в оренду iншим особам, для здiйснення адмiнiстративних функцiй.
Облiк основних засобiв Товариства ведеться по кожному об'єкту, якi пiдлягають об'єднанню в класи основних засобiв залежно вiд виду i способу використання.
Активи з вартiстю до 2500 грн., термiн експлуатацiї яких перевищує один рiк, враховуються по кожному об'єкту на балансовому рахунку 112 «Малоцiннi необоротнi матерiальнi активи». Амортизацiя активiв у перiодi придбання в бухгалтерському та податковому облiку нараховується у розмiрi 100 вiдсоткiв вартостi та облiковується на рахунку 132 «Знос необоротних матерiальних активiв». Обороти по рахунку 112 i 132 не вiдображаються у Формi № 1 Баланс.
Придбанi основнi засоби оцiнюються за собiвартiстю, якi включає в себе вартiсть придбання i всi витрати, пов'язанi з доставкою i доведенням об'єкта до експлуатацiї.
На дату переходу на МСФЗ, що знаходяться на балансi об'єкти основних засобiв, якi вiдповiдають критерiям визнання активу, оцiнюються за собiвартiстю, що включає цiну придбання i витрати, безпосередньо пов'язанi з введенням об'єктiв в експлуатацiю.
Лiквiдацiйна вартiсть - це сума коштiв, яку Товариство очiкує отримати за актив при його вибуттi пiсля закiнчення строку його корисного використання, за вирахуванням витрат на його вибуття. У разi якщо лiквiдацiйну вартiсть об'єктiв основних засобiв оцiнити не представляється можливим або вона не iстотна за сумами, лiквiдацiйна вартiсть встановлюється рiвною нулю.
Строк корисного використання за групами однорiдних об'єктiв основних засобiв визначається комiсiєю з приймання основних засобiв i затверджується директором Товариства. Строк корисного використання основних засобiв переглядається щорiчно за результатами рiчної iнвентаризацiї.
Строк корисного використання об'єктiв основних засобiв, отриманих в лiзинг, встановлюється рiвним термiну дiї договору лiзингу (строку сплати лiзингових платежiв).
Нарахування амортизацiї по об'єктах основних засобiв, проводиться лiнiйним способом, виходячи з термiну корисного використання цього об'єкта. Нарахування амортизацiї основних засобiв починається з мiсяця, наступного за датою введення в експлуатацiю. У вiдповiднiсть з п.61 МСФЗ 16 метод амортизацiї переглядається щорiчно за результатами рiчної iнвентаризацiї. Така змiна вiдбивається як змiна в облiковiй оцiнцi з МСФЗ 8.
Витрати на обслуговування, експлуатацiю та ремонт основних засобiв списуються на витрати перiоду в мiру їх виникнення. Вартiсть iстотних оновлень (полiпшень) i вдосконалень основних засобiв капiталiзується. Якщо при замiнi одного з компонентiв складних об'єктiв основних засобiв виконанi умови визнання матерiального активу, то вiдповiднi витрати додаються до балансової вартостi складного об'єкта, а операцiя по замiнi розглядається як реалiзацiя (вибуття) старого компонента.
Вiдповiдно до законодавства України земля, на якiй Товариства здiйснює свою дiяльнiсть, є власнiстю держави, в балансi Товариства не вiдображається. У подальшому, у разi придбання землi, вона буде вiдображатися у фiнансовiй звiтностi за вартiстю придбання.
На дату звiтностi використовувати для оцiнки основних засобiв - облiк за первiсною вартiстю.
У разi наявностi факторiв знецiнення активiв вiдображати основнi кошти за мiнусом збиткiв вiд знецiнення згiдно МСБО 36 "Зменшення корисностi активiв".
Основнi засоби, призначенi для продажу, та вiдповiдають критерiям визнання облiковуються вiдповiдно до МСФЗ 5.
Залишкова вартiсть основних засобiв на початок звiтного року – 2237,0 тис. грн., а на кiнець звiтного року – 2081,0 тис. грн. Ступень зносу основних засобiв станом на 31.12.2016 року становить 66,7 % вiд первiсної вартостi.

Нематерiальнi активи.

Нематерiальнi активи Товариства враховуються i вiдображаються у фiнансовiй звiтностi згiдно МСБО 38 "Нематерiальнi активи".
Нематерiальними активами визнаються контрольованi Товариством немонетарнi активи, якi не мають матерiальної форми, можуть бути iдентифiкованi окремо вiд пiдприємства i використовуються пiдприємством протягом перiоду бiльше 1 року (або операцiйного циклу) для виробництва, торгiвлi, в адмiнiстративних цiлях або передачi в оренду iншим особам .

Об'єкти нематерiальних активiв класифiкуються за окремими групами:
• Бухгалтерське програмне забезпечення;
Програмне забезпечення, яке є невiддiльним i необхiдним для забезпечення роботи основних засобiв, враховується у складi цих об'єктiв.
Нематерiальнi активи оцiнюються за первiсною вартiстю (собiвартiстю), яка включає в себе вартiсть придбання i витрати, пов'язанi з доведенням нематерiальних активiв до експлуатацiї.
Собiвартiсть внутрiшньо генерованого нематерiального активу складається з усiх витрат на створення, виробництво та пiдготовку активу до використання. Витрати на дослiдження (науково-дослiднi роботи) визнаються витратами в перiод їх виникнення.
Подальшi витрати на нематерiальний актив збiльшують собiвартiсть нематерiального активу, якщо:
• iснує ймовiрнiсть того, що цi витрати призведуть актив до збiльшення майбутнiх економiчних вигод, якi перевищать його спочатку оцiнений рiвень ефективностi;
• цi витрати можна достовiрно оцiнити i вiднести до вiдповiдного активу.
Якщо наступнi витрати на нематерiальний актив необхiднi для пiдтримки спочатку оцiненої ефективностi активу, вони визнаються витратами перiоду.
Нематерiальнi активи амортизуються прямолiнiйним методом протягом очiкуваного рядок їх використання, але не бiльше 10 рокiв. Нарахування амортизацiї починається в мiсяцi, наступному пiсля введення нематерiального активу в експлуатацiю.
Очiкуваний термiн корисного використання нематерiальних активiв визначається при їх постановцi на облiк комiсiєю, призначеною директором Товариства, виходячи з:
- Очiкуваного морального зносу, правових або iнших обмежень щодо строкiв використання або iнших факторiв;
- Строкiв використання подiбних активiв, затвердженого дтректором Товариства.
На дату звiту нематерiальнi активи облiковуються за первiсною вартiстю з урахуванням можливого зменшення корисностi вiдповiдно до МСБО 36 "Зменшення корисностi активiв".

Оренда.

Оренда класифiкується як фiнансова оренда, коли за умовами оренди передаються в основному всi ризики i вигоди, пов'язанi з експлуатацiєю активу, i оренда вiдповiдає одному з критерiїв визнання визначеному в МСБО 17 "Оренда". Усi iншi види оренди класифiкуються як операцiйна оренда.
Активи, якi утримуються на умовах фiнансової оренди, визнаються активами Товариства за найменшою з вартостi або справедливої вартостi або дисконтованою вартiстю мiнiмальних орендних платежiв на дату отримання. Вiдповiдна заборгованiсть включається до балансу як зобов'язання з фiнансової оренди, з подiлом на довгострокову i короткострокову заборгованiсть.
Фiнансовi витрати, визначаються з використанням методу ефективної ставки вiдсотка. Вiдсоток визначається за величиною, встановленою орендодавцем у договорi оренди або як ставка можливого залучення. Фiнансовi витрати включаються до звiту про фiнансовi результати протягом вiдповiдного перiоду оренди.
На пiдставi п.33 МСФЗ 17, оренднi платежi Оренднi платежi з операцiйної оренди визнаються як витрати протягом строку оренди.
У разi надання в операцiйну оренду майна Товариства, суми, що пiдлягають отриманню вiд орендаря, вiдображаються як iнший операцiйний дохiд у сумi нарахованих поточних платежiв за договором оренди.

Фiнансовi iнвестицiї.

Фiнансовi активи та фiнансовi зобов'язання облiковуються вiдповiдно до МСФЗ 7 «Фiнансовi iнструменти: розкриття iнформацiї», МСФЗ 32 «Фiнансовi iнструменти: надання iнформацiї» та МСФЗ 39 «Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка".
Товариство визнає фiнансовий актив або фiнансове зобов'язання, коли стає стороною договiрних положень.
Стандартна процедура покупки або продажу фiнансових активiв визнається з використанням методу облiку за датою розрахункiв (п.AG56 додатки А МСФЗ 39).
При первiсному визнаннi фiнансового активу або фiнансового зобов'язання Товариство вимiрює їх за справедливою вартiстю, яка є цiною операцiї.
Пiсля первiсного визнання Товариство враховує всi фiнансовi зобов'язання за справедливою вартiстю (п.47 МСФЗ 39).
Для фiнансових активiв, що котируються на активному ринку, справедливою вартiстю активу є цiна публiкованих бiржових повiдомлень.
Для фiнансових активiв, за якими ринок не є активним, справедлива вартiсть фiнансового активу встановлюється на рiвнi його номiнальної вартостi.
Для iнвестицiй у пайовi iнструменти, якi не мають ринкових котирувань на активному ринку, облiк ведеться за собiвартiстю.
Дохiд або збиток вiд змiни справедливої вартостi фiнансового активу або зобов'язання визнається Товариством наступним чином:
- дохiд або збиток вiд фiнансового активу або зобов'язань, оцiнюваного за справедливою вартiстю з вiднесенням її змiн на прибуток або збиток, вiдображається у складi прибутку або збитку.
- дохiд або збиток вiд фiнансового активу, наявного в наявностi для продажу, визнається в iншому сукупному прибутку за винятком збиткiв вiд знецiнення та змiни курсiв валют;

- дохiд або збиток вiд фiнансового активу або зобов'язань, що вiдображаються за амортизованою вартiстю, визнається у прибутку або збитку при припиненнi визнання, знецiнення, а також через амортизацiю.
На кiнець звiтного перiоду Товариство оцiнює об'єктивнi свiдчення того, що фiнансовi активи знецiнилися, до яких вiдносяться:
- значнi фiнансовi труднощi боржника або емiтента;
- порушення договору, порушення термiнiв оплати;
- можливiсть банкрутства або iншої реорганiзацiї позичальника.
Товариство припиняє визнання фiнансового активу, якщо вiдбулася передача всiх ризикiв i винагород, пов'язаних з його володiнням. На пiдставi п.26 МСФЗ 39:
При припиненнi визнання в повному обсязi рiзниця мiж балансовою вартiстю та сумою отриманого вiдшкодування i накопиченого прибутку або збитку, визнаного у складi сукупного прибутку, вiдображається у Товариств у прибутку чи збитку.
В вiдповiдно до п.39 МСФЗ 39 Товариство виключає фiнансове зобов'язання зi звiту про фiнансовий стан, тiльки коли вказане в договорi зобов'язання виконано, або анульовано, або термiн його дiї закiнчився.
Розкриття iнформацiї про вплив фiнансових iнструментiв на фiнансове становище пiдприємства проводиться у Примiтцi до фiнансової звiтностi вiдповiдно до МСФЗ 7.
У фiнансовiй звiтностi Товариство розкриває наступну iнформацiю:
- короткий огляд основних принципiв облiкової полiтики базу або (бази) оцiнки, використану при пiдготовцi фiнансової звiтностi, та iншi принципи облiкової полiтики, доречнi з точки зору розумiння фiнансової звiтностi;
* Фiнансовi активи за справедливою вартiстю, змiни яких вiдображаються у складi прибутку або збитку,
* Дебiторська заборгованiсть;
* Фiнансовi активи, наявнi для продажу,
* Фiнансовi зобов'язання за справедливою вартiстю, змiни яких вiдображаються у складi прибутку або збитку,
Суму, яка була рекласифiковано в кожну вiдповiдну категорiю активiв i зобов'язань i з кожної вiдповiдної категорiї, а також причину такої перекласифiкацiї;
Балансову вартiсть фiнансових активiв, якi були переданi в якостi забезпечення зобов'язань або умовних зобов'язань; термiни та умови такої застави;
Балансову вартiсть активiв, з яких було припинено визнання;
Заборгованiсть за залученими позиками на кiнець звiтного перiоду, у тому числi:
* Iнформацiю про будь-яке невиконання зобов'язань протягом перiоду щодо основної суми, вiдсоткiв або умов погашення такої заборгованостi;
Iнформацiю про такi статтi доходiв, витрат, прибуткiв або збиткiв у звiтi про сукупнi прибутки або в примiтках по кожнiй категорiї активiв i зобов'язань;
* Чистi прибутки або чистi збитки вiд фiнансових активiв i зобов'язань,
* Суму будь-якого збитку вiд зменшення корисностi для кожного виду фiнансових активiв,
* Процентнi доходи i витрати.

Знецiнення активiв.

Товариство вiдображає необоротнi активи у фiнансовiй звiтностi з урахуванням знецiнення, яке враховується вiдповiдно до МСБО 36 «Зменшення корисностi активiв».

На дату складання фiнансової звiтностi Товариство визначає наявнiсть ознак знецiнення активiв:
• зменшення ринкової вартостi активу протягом звiтного перiоду на iстотну величину, нiж очiкувалося;
• старiння або фiзичне пошкодження активу;
• iстотнi негативнi змiни в технологiчному, ринковому, економiчному або правовому середовищi, у якому дiє Товариство, сталося протягом звiтного перiоду або очiкуванi найближчим часом;
• збiльшення протягом звiтного перiоду ринкових ставок вiдсотка, яке може суттєво зменшити суму очiкуваного вiдшкодування активу;
• перевищення балансової вартостi чистих активiв над їх ринковою вартiстю;
• суттєвi змiни способу використання активу протягом звiтного перiоду або такi очiкуванi змiни в наступному перiодi, якi негативно впливають на дiяльнiсть пiдприємства.
За наявностi ознак знецiнення активiв, Товариство визначає суму очiкуваного вiдшкодування активу. Сума очiкуваного вiдшкодування активу - це найбiльше з двох оцiнок: справедливою вартiстю за мiнусом витрат на продаж i цiнностi використання. Якщо сума очiкуваного вiдшкодування менше балансової вартостi активу, рiзниця визнається збитком вiд зменшення у звiтi про фiнансовi результати з одночасним зменшенням балансової вартостi активу до суми очiкуваного вiдшкодування.
При незначних витратах на вибуття для основних засобiв, що облiковуються за первiсною вартiстю, вiдповiдно до п.5 МСФЗ 36, переоцiнений актив визнається Товариством не знецiненим i очiкуваного вiдшкодування не визначається.

Запаси.

Облiк i вiдображення у фiнансовiй звiтностi запасiв здiйснюється вiдповiдно до МСБО 2.
Запаси облiковуються за однорiдними групами:
• iншi матерiали,
Собiвартiсть придбаних у третiх осiб запасiв складається з вартостi придбання та iнших витрат, безпосередньо пов'язаних з їх придбанням.
Для визначення собiвартостi запасiв у Товаристiвi застосовується наступний метод:
метод ФIФО (перше надходження-перший вiдпуск);
В фiнансової звiтностi Товариство розкриває наступну iнформацiю:
- облiкову полiтику, прийняту для оцiнки запасiв, у тому числi - використаний спосiб розрахунку їх собiвартостi;
- загальну балансову вартiсть запасiв та балансову вартiсть за статтями класифiкацiї;
- балансову вартiсть запасiв, врахованих за справедливою вартiстю.

Дебiторська заборгованiсть.

Дебiторська заборгованiсть - це договiрнi вимоги, пред'явленi покупцям та iншим особам на отримання грошових коштiв, товарiв або послуг. Для цiлей фiнансової звiтностi дебiторська заборгованiсть класифiкується як поточна (одержання очiкується протягом поточного року або операцiйного циклу) або як довгострокова (дебiторська заборгованiсть, яка не може бути класифiкована як поточна).

Дебiторська заборгованiсть класифiкується як торгова дебiторська заборгованiсть (яка виникає за реалiзованi в ходi здiйснення звичайної господарської дiяльностi товари i послуги) i неторгова (iнша) дебiторська заборгованiсть.
Первiсне визнання дебiторської заборгованостi здiйснюється за справедливою вартiстю переданих активiв.
Вiдповiдно до п.AG79 Додатка А МСФЗ 39, короткострокову дебiторську заборгованiсть за вiдсутностi оголошеної вiдсоткової ставки враховують за первiсною вартiстю, зазначеною в рахунку - фактурi (договорi).
Для вiдображення безнадiйної дебiторської заборгованостi на пiдприємствi створюється резерв сумнiвних боргiв. Резерв створюється з використанням методу класифiкацiї дебiторiв за наступними термiнами:
- До 3-х мiсяцiв;
- Вiд 3-х до 6-ти мiсяцiв;
- Вiд 6-ти до 12 мiсяцiв;
- Понад 12 мiсяцiв.
Оцiночнi коефiцiєнти визначаються з використанням iнформацiї попереднiх звiтних перiодiв та враховуючи фактори наявностi об'єктивних свiдчень того, що Товариство не зможе стягнути дебiторську заборгованiсть.


Грошовi кошти та їх еквiваленти.

Грошовi кошти Товариства включають грошовi кошти в банках, готiвковi грошовi кошти в касах, грошовi документи i еквiваленти грошових коштiв, не обмеженi у використаннi.

Iноземна валюта.

Операцii в iноземнiй валютi вiдображаються у Товариствi вiдповiдно з МСБО 21 «Вплив змiн валютних курсiв".
Фiнансовая звiтнiсть Товариства складається в нацiональнiй валютi України (гривнi), що є функцiональною валютою.
Господарчi операцiї, що проводяться в iноземнiй валютi при первiсному визнаннi, вiдображаються у функцiональнiй валютi за курсом Нацiонального банку України (НБУ) на дату здiйснення операцiї.
На дату складання фiнансової звiтностi згiдно МСБО 21 всi монетарнi статтi, що враховуються в iноземнiй валютi, перераховуються та вiдображаються в балансi за курсом НБУ на дату складання звiтностi.
Курсовi рiзницi, що виникають при перерахунку за монетарними статтями визнаються в прибутку або збитку за перiод, у тому перiодi, в якому вони виникли.
Немонетарнi статтi, врахованi за первiсною фактичною вартiстю, розраховуються з використанням валютного курсу, який дiяв на дату здiйснення операцiї.

Зобов'язання i резерви.

Облiк i визнання зобов'язань i резервiв у Товариствi здiйснюється вiдповiдно до МСБО 37.
Зобов'язання Товариства, класифiкуються на довгостроковi (строк погашення понад 12 мiсяцiв) i поточнi (термiн погашення до 12 мiсяцiв).
Кредиторська заборгованiсть являє собою вид зобов'язань, що характеризують суму боргiв, належних до сплати на користь iнших осiб. Кредиторська заборгованiсть-заборгованiсть третiм особам, в тому числi власним працiвникам, що утворилася при розрахунках за придбанi матерiально-виробничi запаси, роботи i послуги, при розрахунках з бюджетом, а також при розрахунках з оплати працi.
Поточна кредиторська заборгованiсть враховується i вiдображається у балансi за первiсною вартiстю, яка дорiвнює справедливiй вартостi отриманих активiв або послуг.

Товариство здiйснює переклад частини довгострокової кредиторської заборгованостi до складу короткостроковiй, коли станом на дату балансу за умовами договору до повернення частини суми боргу залишається менше 365 днiв.
Резерви визнаються, якщо Товариство внаслiдок певної подiї в минулому має юридичнi або фактичнi зобов'язання, для врегулювання яких з бiльшим ступенем iмовiрностi буде потрiбно зменшення ресурсiв, i якi можна оцiнити з достатньою надiйнiстю.
Товариство визнає як резерв - резерв вiдпусток, який формується щороку виходячи з фонду оплати працi.
Товариство визнає непередбаченi зобов'язання, виходячи з їх критерiїв визнання, покладаючись на оцiнку ймовiрностi їх виникнення та сум погашення, отриманої вiд експертiв.

Винагорода працiвникам.

Всi винагороди працiвникам у Товариствi враховуються як поточнi, вiдповiдно до МСБО 19. «Виплати працiвникам».
Працiвник може надати пiдприємству послуги на основi повного робочого дня, часткової зайнятостi, на постiйнiй разовiй або тимчасовiй основi.
Всi винагороди працiвникам у Товариствi враховують з як поточнi, вiдповiдно до МСТБУ 19, що пiдлягають виплатi протягом 12 мiсяцiв пiсля закiнчення перiоду, в якому працiвник надавав послуги.
Виплати працiвникам включають короткостроковi виплати, такi як заробiтна плата, оплачувану щорiчну вiдпустку, виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатностi та витратами, зумовленими народженням та похованням, премiї та пiльги.
У процесi господарської дiяльностi Товариство сплачує обов'язковi внески на соцiальне забезпечення до Державного Пенсiйного фонду.
В фiнансової звiтностi Товариство розкриває наступну iнформацiю:
- види винагород;
- сума витрат на винагороди.

Визнання доходiв i витрат.

Доходи Товариства визнаються на основi принципу нарахування, коли iснує впевненiсть, що в результатi операцiї вiдбудеться збiльшення економiчних вигод, а сума доходу може бути достовiрно визначена.
Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї визнається тодi, коли фактично здiйснено перехiд вiд продавця до покупця значних ризикiв, переваг i контроль над активами (право власностi передано), i дохiд вiдповiдає всiм критерiям визнання вiдповiдно до МСФЗ 18 "Дохiд".
У разi надання Товариством послуг, передбачених контрактом, протягом узгодженого часу, дохiд визнається в тому звiтному перiодi, в якому наданi послуги.
Процентний дохiд визнається в тому перiодi, до якого вiн ставиться виходячи з принципу нарахування.
Дохiд вiд дивiдендiв визнається, коли виникає право акцiонерiв на отримання платежу.
Витрати, пов'язанi з отриманням доходу, визнаються одночасно з вiдповiдним доходом.


Витрати з податку на прибуток.

Витрати з податку на прибуток визначаються i вiдображаються у фiнансовiй звiтностi Товариства вiдповiдно до МСБО 12. «Податки на прибуток».

Витрати з податку на прибуток, що вiдображаються у звiтi про фiнансовi результати, складаються з сум поточного податку на прибуток.
Поточний податок на прибуток визначається виходячи з оподатковуваного прибутку за звiтний податковий рiк, розрахованої за правилами Податкового Кодексу України.
У фiнансовiй звiтностi Товариство розкриває:
- основнi компоненти витрат з податку на прибуток;
-Будь-якi коригування податку на прибуток.

Власний капiтал.

Станом на 31.12.2016 р. статутний капiтал сплачено повнiстю. Власний капiтал в сумi (-23209,0) тис. грн. визначено правильно. Бухгалтерський облiк власного капiталу ведеться на балансових рахунках 4 класу Плану рахункiв, аналiтичний облiк вiдповiдає синтетичному. Аудитор пiдтверджує правильнiсть та адекватнiсть визначення власного капiталу, його структури та призначення. До статтi «Iнший додатковий капiтал» станом на 01 сiчня 2015 року було вiднесено суми iндексацiї основних засобiв, що була проведена до 01 сiчня 2000 року на суму 4360,0 тис. грн. При трансформацiї фiнансової звiтностi з нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку в мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi, ця сума була списана за рахунок нерозподiленого прибутку (непокритого збитку).

Сегменти.

Товариство в силу сформованої практики органiзацiї виробництва займається одним видом дiяльностi. Тому господарсько-галузевi сегменти не видiленi.
Географiчнi сегменти можуть бути видiленi за ознаками покупцiв i представляються у звiтному перiодi в тому випадку, якщо обсяг реалiзацiї iноземним покупцям перевищує 10% всього доходу вiд реалiзацiї.
У разi розширення масштабiв дiяльностi Товариства i появу нових видiв виробництва або послуг Товариство буде подавати фiнансову звiтнiсть вiдповiдно до МСФЗ 8 "Операцiйнi сегменти".

Пов'язанi особи.

Товариство застосовує МСБО 24 «Розкриття iнформацiї про пов'язанi сторони» для виявлення вiдносин та операцiй з пов'язаними сторонами i залишкам за такими операцiями.
Операцiя мiж пов'язаними особами - передача послуг, ресурсiв або зобов'язань мiж пов'язаними сторонами, незалежно вiд того, чи стягується при цьому плата.
Товариство у примiтках до фiнансової звiтностi розкриває:
- характер вiдносин мiж пов'язаними сторонами;
- суму операцiй;
- суму залишкiв за такими операцiями;
- умови їх проведення;
- резерви по сумнiвних боргах, пов'язанi з залишками за операцiями;
- витрати, визнанi протягом перiоду щодо безнадiйних i сумнiвних боргiв пов'язаних сторiн.
Подiї, що вiдбулися пiсля звiтної дати.

При складаннi фiнансової звiтностi Товариство враховує подiї, що вiдбулися пiсля звiтної дати, i вiдображає їх у фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до МСБО 10 «Подiї пiсля закiнчення звiтного перiоду».
Товариство коригує суми, визнанi у фiнансовiй звiтностi, для вiдображення коригувальних подiй пiсля закiнчення звiтного перiоду, якими є:
- врегулювання подiй, що пiдтверджують наявнiсть iстотного зобов'язання на звiтну дату;
- отримання iнформацiї про знецiнення активiв на звiтну дату;
- визначення вартостi активiв, придбаних до закiнчення звiтного перiоду;
- виявлення помилок, що пiдтверджують, що фiнансова звiтнiсть є неправильною.
Товариство не коригує суми, визнанi у фiнансовiй звiтностi для вiдображення тих подiй, що коригуються пiсля закiнчення звiтного перiоду, якими є:
- Зниження ринкової вартостi iнвестицiй.




Форми фiнансової звiтностi.

Товариство визначає форми подання фiнансової звiтностi вiдповiдно до рекомендацiй МСБО 1.Баланс складається шляхом розподiлу активiв i зобов'язань на поточнi та довгостроковi. Звiт про фiнансовi результати складається шляхом розподiлу витрат за функцiональною ознакою. Звiт про змiни у власному капiталi представляється у розгорнутому форматi. Звiт про рух грошових коштiв складається вiдповiдно до МСБО 7 прямим методом. Примiтки до фiнансової звiтностi складаються у вiдповiдностi з обов'язковими вимогами до розкриття iнформацiї, викладеними в МСФЗ.

4. IСТОТНI ОБЛIКОВI СУДЖЕННЯ, ОЦIННI ЗНАЧЕННЯ I ДОПУЩЕННЯ
Пiдготовка фiнансової звiтностi у вiдповiдностi з МСФЗ вимагає вiд керiвництва визначення оцiнок та припущень, що впливають на сума активiв та зобов’язань, розкриття умовних активiв та зобов’язань станом на звiтну дату, а також суми доходiв та витрат за звiтний перiод. Визначення таких оцiнок включає суб’єктивнi фактори та залежить вiд минулого досвiду, поточних та очiкуваних економiчних умов та iншої доступної iнформацiї. Фактичнi результати можуть вiдрiзнятись вiд визначених оцiнок.
Дана фiнансова звiтнiсть включає оцiнки керiвництва щодо вартостi активiв, зобов’язань, сум доходiв, видаткiв та визнання договiрних зобов’язань. Цi оцiнки, в основному, включають:

Знецiнення основних засобiв
Вiдповiдно до МСФЗ 36 «Знецiнення активiв» Товариство переглядає балансову вартiсть основних засобiв для визначення ознак знецiнення.
Товариство використовує модель стратегiчного планування для розрахунку дисконтованих грошових потокiв (використовуючи метод «вартостi використання» як визначено в МСФЗ 36) i таким чином оцiнює вартiсть вiдшкодування основних засобiв.
Очiкуванi майбутнi грошовi потоки вiдображають довгостроковi виробничi плани, складенi на основi попереднього досвiду i ринкових очiкувань.
Застосування МСФЗ 36 вимагає грунтових суджень керiвництва щодо оцiнок i припущень, щодо майбутнiх грошових потокiв i коефiцiєнта дисконтування. Враховуючи характер поточного глобального економiчного оточення, подiбнi оцiнки та припущення мають високий ступiнь невизначеностi. Тому, iншi подiбнi припущення можуть привести до результату, що може суттєво вiдрiзнятися.
Термiн корисного використання основних засобiв
Оцiнка термiнiв корисного використання основних засобiв є предметом професiйного судження, яке базується на основi досвiду використання аналогiчних активiв. Майбутнi економiчнi вигоди вiд даних активiв, виникають переважно вiд їх поточного використання пiд час надання послуг. Тим не менш, iншi фактори, такi як фiзичний та моральний знос, часто призводять до змiн розмiрiв майбутнiх економiчних вигiд, якi як очiкується будуть отриманi вiд використання даних активiв.
Керiвництво перiодично оцiнює правильнiсть остаточного термiну корисного використання основних засобiв. Ефект вiд перегляду остаточного термiну корисного використання основних засобiв вiдображається у перiодi, коли такий перегляд мав мiсце чи в майбутнiх звiтних перiодах, якщо можливо застосувати. Вiдповiдно, це може вплинути на величину майбутнiх амортизацiйних вiдрахувань та балансову вартiсть основних засобiв.
Резерв сумнiвних боргiв
Товариство проводить нарахування резерву сумнiвних боргiв з метою покриття потенцiйних збиткiв у випадках неспроможностi дебiтора здiйснювати необхiднi платежi. При оцiнцi достатностi резерву сумнiвних боргiв керiвництва враховує поточнi загальноекономiчнi умови, платоспроможнiсть дебiтора та змiни умов здiйснення платежiв.
Коригування суми резерву сумнiвних боргiв, що вiдображена у фiнансовiй звiтностi, можуть проводитись у результатi змiни економiчної чи галузевої ситуацiї або фiнансового стану окремих клiєнтiв.

Судження щодо операцiй, подiй або умов за вiдсутностi конкретних МСФЗ
Якщо немає МСФЗ, який конкретно застосовується до операцiї, iншої подiї або умови, керiвництво Товариства застосовує судження пiд час розроблення та застосування облiкової полiтики, щоб iнформацiя була доречною для потреб користувачiв для прийняття економiчних рiшень та достовiрною, у тому значеннi, що фiнансова звiтнiсть:

- подає достовiрно фiнансовий стан, фiнансовi результати дiяльностi та грошовi потоки Товариства;
- вiдображає економiчну сутнiсть операцiй, iнших подiй або умов, а не лише юридичну форму;
- є нейтральною, тобто вiльною вiд упереджень;
- є повною в усiх суттєвих аспектах.

Пiд час здiйснення судження керiвництво Товариства посилається на прийнятнiсть наведених далi джерел та враховує їх у низхiдному порядку:
а) вимоги в МСФЗ, у яких iдеться про подiбнi та пов’язанi з ними питання;
б) визначення, критерiї визнання та концепцiї оцiнки активiв, зобов’язань, доходiв та витрат у Концептуальнiй основi фiнансової звiтностi.
Пiд час здiйснення судження керiвництво Товариства враховує найостаннiшi положення iнших органiв, що розробляють та затверджують стандарти, якi застосовують подiбну концептуальну основу для розроблення стандартiв, iншу професiйну лiтературу з облiку та прийнятi галузевi практики, тiєю мiрою, якою вони не суперечать вищезазначеним джерелам.
Судження щодо виявлення ознак знецiнення активiв
На кожну звiтну дату Товариство проводить аналiз дебiторської заборгованостi, iншої дебiторської заборгованостi на предмет наявностi ознак їх знецiнення. Збиток вiд знецiнення визнається виходячи з власного професiйного судження керiвництва за наявностi об’єктивних даних, що свiдчать про зменшення передбачуваних майбутнiх грошових потокiв за даним активом у результатi однiєї або кiлькох подiй, що вiдбулися пiсля визнання активу.

5. СПРАВЕДЛИВА ВАРТIСТЬ ФIНАНСОВИХ IНСТРУМЕНТIВ
Справедлива вартiсть – це сума грошових коштiв, на яку фiнансовий iнструмент може бути обмiняний в ходi поточних операцiй (вiдмiнною вiд вимушеного продажу або лiквiдацiї) мiж зацiкавленими сторонами i яка найкращим чином може бути пiдтверджена ринковим котируванням. Справедлива вартiсть фiнансових активiв та зобов’язань, що вiдображаються за амортизацiйною вартiстю, оцiнюється шляхом дисконтування майбутнiх грошових потокiв, очiкуваних до одержання згiдно з чинними контрактами, за поточною ринковою вiдсотковою ставкою, доступною для Товариства, для подiбних фiнансових iнструментiв з анологiчним термiном погашення. Керiвництво вважає, що балансова вартiсть фiнансових активiв та зобов’язань приблизно дорiвнює їх справедливiй вартостi.