|
Дата розміщення: 27.04.2016
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
ПРИМIТКИ ДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
Публiчне акцiонерне товариство «ВIЛЬШАНКА»
СТАНОМ НА 31 ГРУДНЯ 2015 РОКУ, ЗА 2015 РIК
Характеристика пiдприємства
Публiчне акцiонерне товариство «ВIЛЬШАНКА» створене шляхом перейменування акцiонерного сiльськогосподарського риболовецько-промислового товариства закритого типу «Вiльшанка», яке було реорганiзоване згiдно з рiшенням регiонального вiддiлення Фонду державного майна України по Черкаськiй областi шляхом перетворення орендного пiдприємства «Вiльшанка» в закрите акцiонерне товариство вiдповiдно з Законом України «Про господарськi товариства».
Iдентифiкацiйний код за ЄДРПОУ 02799697
Мiсцезнаходження: 19621,Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Лозiвок, вул. Лиманна, 2
Дата державної реєстрацiї – 29 квiтня 2000 р.
Запис до Єдиного державного реєстру юридичних осiб
та фiзичних осiб-пiдприємцiв № 1 017 107 0004 000183
Орган, що видав свiдоцтво – Черкаська районна адмiнiстрацiя
Зареєстрований статутний капiтал – 773‘666,0грн.
Сплачений статутний капiтал - 773‘666,0грн.
Данi щодо складу акцiонерiв:
Юридична особа ТОВ «Черкаський проект» - 75,2561 %
Фiзичнi особи - 119 акцiонерiв - 24,7439%
Основнi види дiяльностi Товариства:
03.22 Прiсноводне рибництво (аквакультура) та прiсноводне рибальство.
Чисельнiсть працюючих становила:
Чисельнiсть працюючих становила:
на 31.12.2013 р._- 23 чол.
на 31.12.2014 р. - 17 чол.
на 31.12.2015 р. - 20 чол.
Умови здiйснення дiяльностi
Товариство здiйснює свою дiяльнiсть в Українi. З огляду на цей фактор, на бiзнес Товариства впливають економiка i фiнансовi потоки України, яким притаманнi властивостi ринку, який на даний час розвивається. Україна продовжує проведення економiчних реформ, розвиток власного правового поля та законодавчої бази, вiдповiдно до потреб ринкової економiки. Проте законодавча та податкова база в Українi пов’язана з ризиком неоднозначностi тлумачення її вимог, якi до того ж схильнi до частих змiн. Це, в купi з iншими юридичними та фiскальними перешкодами, створює додатковi проблеми для всiх компанiй, що ведуть бiзнес в Українi.
Майбутня стабiльнiсть української економiки багато в чому залежить вiд початих реформ i досягнень, а також вiд ефективностi економiчних i фiнансових заходiв, що вживаються урядом країни. Українська економiка слабо захищена вiд спадiв на фiнансових ринках i зниження темпiв економiчного розвитку в iнших частинах свiту. У звiтному роцi уряд продовжував вживати заходи з пiдтримки економiки країни з метою подолання наслiдкiв глобальної фiнансової кризи.
У зв‘зку з вищенаведеним, керiвництво Товариства не може передбачити всi тенденцiї, якi можуть впливати на споживчий та фондовий ринки, iншi галузi економiки України, а також на те, який вплив вони можуть надати на майбутнiй фiнансовий стан i фiнансову дiяльнiсть Товариства.
Представлена фiнансова звiтнiсть вiдображає точку зору керiвництва на те, який вплив надають умови ведення бiзнесу в Україна на дiяльнiсть i фiнансовий стан Товариства. Майбутнiй економiчний розвиток України залежить, як вiд зовнiшнiх факторiв, так i вiд заходiв внутрiшнього характеру, що вживаються урядом країни. Керiвництво впевнене, що воно вживає всi необхiднi заходи для забезпечення стабiльної дiяльностi та розвитку Товариства, але є полiтичнi, економiчнi та юридичнi ризики для дiяльностi в Українi, у тому числi пов`язанi з частою змiною законодавства. Проте керiвництво впевнене, що не зважаючи на iснуючi ризики, Товариство зможе продовжувати свою дiяльнiсть у найближчому майбутньому.
1. Основа подання фiнансової звiтностi
(а) Заява про вiдповiднiсть
Дана фiнансова звiтнiсть Товариства була пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (далi - МСФЗ), якi прийнятi Радою з Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку (далi - РМСБО), та Тлумачень, якi були випущеннi Комiтетом з тлумачень Мiжнародної фiнансової звiтностi (далi - КТМФЗ).
Фiнансова звiтнiсть пiдготовлена на базi iсторичної собiвартостi, за винятком оцiнки за прийнятною вартiстю основних засобiв на дату першого застосування МСФЗ вiдповiдно до МСФЗ 1 «Перше застосування мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi».
Товариство використовує оцiнки i робить припущення, якi впливають на суми активiв та зобов’язань, що вiдображаються у фiнансовiй звiтностi протягом наступного фiнансового року. Оцiнки та судження постiйно аналiзуються i ґрунтуються на минулому досвiдi керiвництва та iнших факторах, включаючи очiкування майбутнiх подiй, якi при iснуючих обставинах вважаються обґрунтованими. При застосуваннi принципiв бухгалтерського облiку, крiм згаданих оцiнок, керiвництво також використовує певнi судження. При визначеннi суми резервiв Товариство враховує попереднiй досвiд i минулi виплати на покриття збиткiв та iснуючi суми невиплачених вiдшкодувань. Крiм того, судовi рiшення, економiчнi умови i громадська думка можуть впливати на суму остаточних витрат на врегулювання, отже, на оцiнку резервiв Товариства. Допущення i оцiннi значення Товариства заснованi на вихiдних даних, якi воно мала в своєму розпорядженнi на момент пiдготовки фiнансової звiтностi. Проте поточнi обставини i допущення вiдносно майбутнього можуть змiнюватися зважаючи на ринковi змiни або непiдконтрольних Товариству обставин. Такi змiни вiдображаються в допущеннях у мiру того, як вони вiдбуваються.
Щодо iнтерпретацiї складного податкового законодавства України, змiн у податковому законодавствi, а також сум i термiнiв отримання майбутнього оподатковуваного доходу iснує невизначенiсть. Товариство не створює резерви пiд можливi наслiдки перевiрок, проведених податковими органами. Вiдстроченi податковi активи визнаються за всiма невикористаним податковим збиткам в тiй мiрi, в якiй є ймовiрним отримання оподатковуваного прибутку, проти якого можуть бути зарахованi податковi збитки.
У випадках коли справедливу вартiсть фiнансових iнвестицiй неможливо визначити на пiдставi даних активних ринкiв, вони вiдображаються на дату балансу за їх собiвартiстю з урахуванням зменшення корисностi iнвестицiї. Визначення суми збиткiв вiд зменшення корисностi потребує певну частку судження. Судження включають облiк таких вихiдних даних як ризик лiквiдностi i кредитний ризик. Змiни в припущеннях щодо цих факторiв можуть вплинути на вартiсть фiнансових iнвестицiй, якi наведено у звiтi про фiнансовий стан.
Облiкова полiтика, судження i оцiнки Бухгалтерський облiк Товариства вiдповiдає вимогам Закону України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi» № 996-XIV вiд 16.07.99 р., нацiональним стандартам та iншим нормативним документам з питань бухгалтерського облiку. Дана фiнансова звiтнiсть Товариства була пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (далi - МСФЗ), якi прийнятi Радою з Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку (далi - РМСБО), та Тлумачень, якi були випущеннi Комiтетом з тлумачень Мiжнародної фiнансової звiтностi (далi - КТМФЗ).
Використано редакцiю МСФЗ, що дiяла станом на 31.12.2015 р.
(б) Функцiональна валюта та валюта звiтностi
Функцiональною валютою Товариства та валютою звiтностi є нацiональна валюта Україна - Гривня.
Фiнансова звiтнiсть надана у тисячах українських гривень.
Фiнансова звiтнiсть за мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi складається на основi бухгалтерських записiв згiдно з українським законодавством шляхом трансформацiї з внесенням коригувань та проведенням пере класифiкацiї статей з метою достовiрного надання iнформацiї згiдно з принципами МСФЗ.
(в) Основоположнi припущення
Пiдготовка фiнансової звiтностi у вiдповiдностi з МСФЗ вимагає вiд керiвництва робити судження, оцiнки та припущення, якi впливають на суми активiв, зобов’язань на звiтну дату та вiдображення у фiнансовiй звiтностi доходiв та витрат, отриманих протягом звiтного перiоду. Фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд таких оцiнок.
Основним припущенням керiвництва є:
Розраховуючи резерв сумнiвної дебiторської заборгованостi, Керiвництво Товариства керується аналiзом спiввiдношення сум списаних безнадiйних боргiв до залишку дебiторської заборгованостi у попереднi перiоди i розрахунку вiдповiдного значення коефiцiєнту сумнiвностi боргiв дебiторiв.
г) Грошовi кошти та їх еквiваленти
Грошовi кошти та їх еквiваленти включають готiвковi кошти в касi та кошти на рахунках у банках. Грошовi кошти на рахунках у банках включають грошовi кошти на поточних рахунках та депозити в банках. Депозити в банках облiковуються за амортизованою вартiстю за вирахуванням резерву на знецiнення.
(д) Основнi засоби
Основнi засоби вiдображаються за iсторичною собiвартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї. Пiд час трансформацiї фiнансової звiтностi спецiальною комiсiєю визначено прийнятну вартiсть об’єктiв основних засобiв (згiдно з положеннями МСФЗ 1).
Збiльшення вартостi об’єкту основного засобу внаслiдок переоцiнки вiдображається в додатковому капiталi. Зменшення вартостi об’єкту основних засобiв - визнається в Звiтi про сукупний дохiд. Дооцiнка (iндексацiя) основних засобiв за рiшенням уряду (1992-1996 p.p.), що була вiдображена на рахунку додаткового капiталу, вiднесена на рахунок нерозподiленого прибутку.
Оцiнку лiквiдацiйної вартостi об'єктiв, якi є повнiстю зношеними за чинними нормами амортизацiї, але використовуються, i вiдповiдають критерiям визнання активу, здiйснено спецiальною комiсiєю Товариства, i вiдображено у складi додаткового капiталу.
Пiд час реалiзацiї об’єкта основного засобу сума дооцiнки цього об’єкту буде списана з додаткового капiталу i включена до нерозподiленого прибутку (збитку).
Якщо складовi об'єкту основних засобiв мають рiзний строк корисного використання, то вони можуть облiковуються окремо (на даний час такi об’єкти вiдсутнi).
Пiдприємство нараховує iз застосуванням прямолiнiйного методу, який дiяв на протязi 2012 року, за яким первiсна вартiсть активу рiвномiрно зменшується до лiквiдацiйної вартостi протягом строку корисного використання об'єкта. При нарахуваннi амортизацiї понижуючий коефiцiєнт не застосовувався. Амортизацiя основних засобiв нараховується з метою списання активiв впродовж термiну їх корисного використання..
Строк корисного використання
Будинки та споруди
Полiпшення орендованого об’єкту
Машини та обладнання
Транспортнi засоби
Iнструменти, прилади та iнвентар
Iншi основнi засоби 20-50 рокiв
11 рокiв
3-10 рокiв
8-15 рокiв
2- 5 рокiв
5 рокiв
Основнi засоби, якi ще не були введенi в експлуатацiю, включають фактичнi втрати, що були понесеннi на їх придбання (створення).
Основнi засобi, якi на дату звiтностi не введенi в експлуатацiю, не амортизуються.
У вартiсть основних засобiв включенi витрати на залучення позикових коштiв загального або цiльового призначення, використаних для фiнансування будiвництва активiв, що квалiфiкуються. Щодо знецiнення основних засобiв. Аналiз знецiнення основних засобiв вимагає оцiнки вартостi використання активу або групи активiв, що генерує самостiйний грошовий потiк. При оцiнцi вартостi використання застосовувалося дисконтування очiкуваних майбутнiх грошових потокiв до їх поточної вартостi по ставцi дисконтування до вирахування податкiв, яка вiдбиває поточну ринкову оцiнку тимчасової вартостi грошей i оцiнку ризикiв, властивих цьому активу. За станом на 31 грудня 2015 року ознак знецiнення основних засобiв не спостерiгалося. Строки корисного використання та правила нарахування амортизацiї визначенi Облiковою полiтикою Пiдприємства. Малоцiннi необоротнi матерiальнi активи амортизуються 100 % при введеннi в експлуатацiю».
Залишкова вартiсть основних засобiв на початок звiтного року – 2407,0 тис. грн., а на кiнець звiтного року – 2237,0 тис. грн. Ступень зносу основних засобiв станом на 31.12.2015 року становить 69,77 % вiд первiсної вартостi. У 2015 роцi переоцiнка основних засобiв не проводилася.
Запаси враховуються по найменшiй з двох величин: собiвартостi i можливої чистої цiни продажу. Собiвартiсть запасiв визначається по методу FIFO. Собiвартiсть готової продукцiї i незавершеного виробництва включає вартiсть сировини i матерiалiв, витрати на оплату працi виробничих робiтникiв i iншi прямi витрати, а також вiдповiдну долю виробничих накладних витрат (розраховану на основi нормативного використання виробничих потужностей). Чиста можлива цiна продажу - це розрахункова цiна продажу в процесi звичайної дiяльностi за вирахуванням витрат на завершення виробництва i витрат з продажу. Первiсна оцiнка придбання запасiв у перевiреному перiодi вiдповiдали порядку, встановленому МСБО № 2 «Запаси». Предмети, термiн використання яких менше одного року, що супроводжують виробничий процес протягом звiтного перiоду, облiковуються на рахунку «Малоцiннi та швидкозношуванi предмети». У момент передачi таких активiв в експлуатацiю списуються з балансу (у розмiрi 100% вiд їх вартостi) з одночасною органiзацiєю їх оперативного кiлькiсного облiку за мiсцями експлуатацiї i вiдповiдальних особах протягом строку фактичного використання таких предметiв. В складi малоцiнних необоротних активiв облiковуються об'єкти вартiстю до 2500 грн. (без ПДВ) та очiкуваним термiном використання (експлуатацiї) бiльше одного року (або операцiйного циклу). Амортизацiя малоцiнних необоротних активiв нараховується у першому мiсяцi їх використання (в момент введення в експлуатацiю) у розмiрi 100% їх вартостi вiдповiдно до ст. 145.1.6 Податкового Кодексу України № 2755 Малоцiннi необоротнi активи списуються з балансу в мiсяцi введення їх в експлуатацiю.
(є) Дебiторська заборгованiсть
Дебiторська заборгованiсть облiковується за нижчою з двох вартостей: або балансова (справедлива) вартiсть, або вартiсть очiкуваного вiдшкодування, i складається з заборгованостей: - за товари, роботи, послуги; - iнша поточна дебiторська заборгованiсть: розрахунки з бюджетом, за виданими авансами, розрахунки з iншими дебiторами, розрахунки за соцiальним страхуванням
Дебiторська заборгованiсть оцiнюється за чистою вартiстю реалiзацiї, тобто за первiсною вартiстю, зменшеною на суму створеного резерву сумнiвних боргiв.
(ж) Iншi оборотнi активи:
Знецiнення дебiторської заборгованостi по основнiй дiяльностi i iншiй дебiторськiй заборгованостi. Керiвництво оцiнює вiрогiднiсть погашення дебiторської заборгованостi по основнiй дiяльностi i iншiй дебiторськiй заборгованостi на пiдставi аналiзу по окремих клiєнтах. При проведеннi такого аналiзу до уваги беруться наступнi чинники: аналiз дебiторської заборгованостi по основнiй дiяльностi i iншiй дебiторськiй заборгованостi по термiнах, їх зiставлення з термiнами кредитування клiєнтiв, фiнансове положення клiєнтiв i погашення ними заборгованостi у минулому. Якби фактично вiдшкодованi суми були меншими, нiж за оцiнками керiвництва, Пiдприємству довелося б враховувати додатковi витрати на знецiнення. Iнформацiя про дебiторську заборгованiсть вiдображена у звiтностi та бухгалтерському облiку, в усiх суттєвих аспектах вiдповiдає нормативним документам, якi регламентують порядок ведення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi. Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги це заборгованiсть за вiдвантажену продукцiю, пiдтверджена актами звiрки. Резерв сумнiвних боргiв не створювався у зв'язку з вiдсутнiстю дебiторської заборгованостi, щодо якої iснує невпевненiсть її погашення боржником. Сума дебiторської заборгованостi за товари, роботи, послуги в Товариствi є чистою реалiзацiйною вартiстю.
(з) Статутний i власний капiтал:
Власний капiтал Товариства станом на 31.12.2015 р., облiкований в сумi (-16183,0) тис. грн., складається з наступного: Статутний капiтал 774,0 тис. грн. До статтi «Iнший додатковий капiтал» станом на 01 сiчня 2016 року було вiднесено суми iндексацiї основних засобiв, що була проведена до 01 сiчня 2000 року на суму 4360,0 тис. грн. При трансформацiї фiнансової звiтностi з нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку в мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi, ця сума була списана за рахунок нерозподiленого прибутку (непокритого збитку).
Первiсно статутний капiтал було сформовано за рахунок викупу орендного майна i внесення його в статутний фонд. Випуск акцiй зареєстровано Черкаським теруправлiнням ДКЦПФР за № 25/23/1/01 24 квiтня 2001 р. Форма випуску акцiй – документарна. Рiшенням загальних зборiв акцiонерiв в 2010 р. переведено форму iснування акцiй iз документарної у бездокументарну форму iснування i Черкаським теруправлiнням ДКЦПФР видано свiдоцтво про реєстрацiю випуску 98/23/1/2010 вiд 01.10.2010 р. Рiшенням загальних зборiв акцiонерiв в 2010 р. переведено форму iснування акцiй iз документарної у бездокументарну форму iснування i Черкаським теруправлiнням ДКЦПФР видано свiдоцтво про реєстрацiю випуску 98/23/1/2010 вiд 01.10.2010 р.
Статутний капiтал ПАТ «ВIЛЬШАНКА» - 774,0 тис. грн., в облiку та звiтностi вiдображений правильно i повнiстю перенесений до статтi «Статутний капiтал» балансу.
Статутний капiтал подiлено на 773‘666 простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 1.0 грн. кожна.
(и) Кредити та позики, управлiння капiталом:
Кредити та позики визнаються за первiсною вартiстю, яка не включає будь-якi витрати, пов’язанi з їх отриманням. Довгостроковi кредити банкiв в сумi 20403,0 тис. грн. У областi управлiння капiталом керiвництво Пiдприємства ставить перед собою за мету гарантувати Пiдприємству можливiсть ведення безперервної дiяльностi для забезпечення доходiв акцiонерам i вигод iншим зацiкавленим сторонам, а також пiдтримка оптимальної структури капiталу з метою зниження витрат на його залучення. Для пiдтримки структури капiталу i її коригування Пiдприємство може коригувати суму дивiдендiв, що виплачуються акцiонерам, зробити повернення капiталу акцiонерам, випустити новi акцiї або продати активи для зниження заборгованостi. Пiдприємство здiйснює монiторинг структури капiталу з використанням коефiцiєнта долi позикових коштiв. Коефiцiєнт долi позикових коштiв розраховується як вiдношення суми чистої заборгованостi до загальної величини капiталу. Чиста заборгованiсть є загальною сумою позикових коштiв (включаючи короткостроковi i довгостроковi позики, як вони вiдбитi в консолiдованому бухгалтерському балансi) за вирахуванням грошових коштiв i їх еквiвалентiв. Загальна сума капiталу розраховується як акцiонерний капiтал, вiдбитий в консолiдованому бухгалтерському балансi, плюс сума чистого боргу. Коефiцiєнт заборгованостi розраховується як вiдношення суми чистої заборгованостi до загальної величини акцiонерного капiталу.
(i) Кредиторська заборгованiсть
Довгострокова кредиторська заборгованiсть, яка включає вiдсоткову складову, оцiнюється на дату балансу за теперiшньою (дисконтованою) вартiстю.
Поточна кредиторська заборгованiсть оцiнюється за вартiстю погашення (не дисконтується). Поточнi забезпечення включають розраховану величину забезпечення для наступної оплати компенсацiї невикористаних вiдпусток.
(к) Доходи
Доходи вiд реалiзацiї продукцiї та надання послуг визнаються в звiтному перiодi, коли реально був вiдвантажено (реалiзовано) готову продукцiю або замовник отримав послугу у повному обсязi.
(л) Витрати на персонал та вiдповiднi вiдрахування
Заробiтна плата, єдиний соцiальний внесок, щорiчнi вiдпускнi виплати та виплати за лiкарняними листками, премiальнi i негрошовi пiльги нараховуються у тому перiодi, в якому вiдповiднi послуги надаються працiвниками. Товариство не має жодних правових чи таких, що випливають зi сформованої дiлової практики, зобов’язань з виплати пенсiй або аналогiчних виплат.
(м) Податок на прибуток
До складу податку на прибуток входить поточний податок на прибуток i вiдстрочений податок на прибуток. Вiдстрочений податковий актив (зобов’язання) вiдображається у фiнансовiй звiтностi у складi Звiту про сукупний дохiд (збиток), окрiм випадкiв, коли вiдстрочений податковий актив (зобов’язання) вiдображається у капiталi (така ситуацiя мала мiсце у 2011 роцi).
Поточний податок на прибуток - це сума, яка розраховується як вiдсоток вiд прибутку поточного перiоду, що пiдлягає оподаткуванню (згiдно з податковою звiтнiстю з податку на прибуток). Порядок розрахунку прибутку, що пiдлягає оподаткуванню, та ставка податку на прибуток встановлюється законодавством України.
Вiдстрочений податок на прибуток визнається для всiх тимчасових рiзниць, якщо iснує впевненiсть, що цi тимчасовi рiзницi будуть у майбутньому брати участь у розрахунку прибутку, що пiдлягає оподаткуванню.
Вiдстрочений податок на прибуток вiдображає чистий податковий ефект вiд тимчасових рiзниць мiж балансовою вартiстю активiв i зобов’язань для цiлей фiнансової звiтностi i для цiлей оподаткування.
(н) Вплив нових стандартiв:
Мiжнароднi стандарти, якi були виданi на дату випуску фiнансової звiтностi Товариства, перерахованi нижче по тексту. У даний перелiк мiжнародних стандартiв включенi стандарти та роз'яснення, якi, як обгрунтовано вважає Товариство, можуть впливати на розкриття iнформацiї, фiнансовий стан або фiнансовi показники, якi застосовуються. Товариство має намiр прийняти данi мiжнароднi стандарти.
- МСБО (IAS) 1 "Подання фiнансової звiтностi - Подання статей iншого сукупного доходу". Поправки до IAS 1 вносять змiни в груповання статей, представлених у складi iншого сукупного доходу. Статтi, якi будуть перекласифiкованi (або вiдновленi) до складу прибутку або збитку в який-небудь момент у майбутньому (наприклад, при припиненнi визнання або погашеннi), повиннi будуть представлятися окремо вiд статей, якi нiколи не будуть перекласифiкованi. Дана поправка впливає тiльки на подання i тим самим не впливає на фiнансовий стан або фiнансовi показники. Поправка набуває чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 липня 2012 року або пiсля цiєї дати.
- МСБО (IAS) 12 "Податки на прибуток - Вiдшкодування активiв, що лежать в основi вiдкладеного податку". Дана поправка пояснює визначення вiдкладеного податку по об'єкту iнвестицiйної нерухомостi, переоцiнюваного за справедливою вартiстю. Поправка вводить спростовне припущення про те, що вiдкладений податок по об'єкту iнвестицiйної нерухомостi, який переоцiнюється за справедливою вартiстю згiдно моделi в стандартi IAS 40, повинен визнаватися на основi припущення про вiдшкодування балансової вартостi даної iнвестицiйної нерухомостi за допомогою її продажу. Поправкою також вводиться вимога про те, що вiдкладений податок по активам, що не амортизуються, оцiнюваним з використанням моделi переоцiнки з МСФЗ (IAS) 16, завжди повинен оцiнюватися на основi припущення про вiдшкодування їх балансової вартостi за допомогою продажу. Поправка набуває чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2012 року або пiсля цiєї дати.
- МСФЗ (IFRS) 7 "Фiнансовi iнструменти: Розкриття iнформацiї - Припинення? визнання" Вимоги до розкриття iнформацiї. Поправка вимагає розкриття додаткової iнформацiї щодо фiнансових активiв, якi були переданi, але визнання яких не було припинено, щоб дозволити користувачевi фiнансової звiтностi Товариства зрозумiти вiдносини мiж тими активами, визнання яких припинене, та належних до них зобов'язань. Крiм цього, поправка вимагає розкриття iнформацiї про продовження участi у фiнансових активах, визнання яких припинене, щоб дозволити користувачевi оцiнити характер i ризики, пов'язанi з продовженням участi пiдприємства у фiнансових активах, визнання яких припинене. Поправка набуває чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 липня 2011 року або пiсля цiєї дати. Дана поправка впливає тiльки на розкриття iнформацiї i не впливає на фiнансовий стан або фiнансовi показники.
- МСФЗ (IFRS) 9 "Фiнансовi iнструменти: Класифiкацiя та оцiнка". Стандарт IFRS 9 вiдображає перший етап роботи Ради IASB по замiнi Стандарту IAS 39 i застосовується до класифiкацiї та оцiнки фiнансових активiв i фiнансових зобов'язань, як визначено в Стандартi IAS 39. Даний стандарт набуває чинностi для рiчних звiтних перiодiв, якi починаються 1 сiчня 2013 року або пiсля цiєї дати. На наступних етапах Рада IASB розгляне облiк хеджування та знецiнення фiнансових активiв. Завершення цього проекту очiкується на 2011 рiк або першу половину 2012 року. Застосування першого етапу стандарту IFRS 9 вплине на класифiкацiю i оцiнку фiнансових активiв, але потенцiйно не впливатиме на класифiкацiю та оцiнку фiнансових зобов'язань.
- МСФЗ (IFRS) 13 "Оцiнка справедливої вартостi". Стандарт IFRS 13 представляє собою єдине джерело рекомендацiй в рамках МСФЗ щодо всiх оцiнок справедливої вартостi. Стандарт IFRS 13 не вводить новi вимоги про те, "коли" компанiї повиннi використовувати справедливу вартiсть. Замiсть цього стандарт визначає, "як" слiд оцiнювати справедливу вартiсть в тих випадках, коли оцiнка за справедливою вартiстю необхiдна або допускається згiдно МСФЗ. Даний стандарт набуває чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2013 або пiсля цiєї дати.
- МСБО (IАS) 19 "Виплати працiвникам" (у новiй редакцiї). Рада з МСФЗ опублiкувала кiлька поправок до IАS 19. Вони варiюються вiд фундаментальних змiн (наприклад, виключення механiзму коридору i поняття очiкуваної прибутковостi активiв програми) до простих роз'яснень та змiн формулювання. Нова редакцiя стандарту набирає чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2013 року. Поправки не мають впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
- МСБО (IАS) 28 "Iнвестицiї в асоцiйованi компанiї та спiльнi пiдприємства" (в редакцiї 2011 р.)
В результатi опублiкування (IFRS)11 "Угоди про спiльну дiяльнiсть" та (IFRS)12 "Розкриття iнформацiї про частки участi в iнших компанiях" МСБО (IАS) 28 отримав нову назву (IАS) 28 "Iнвестицiї в асоцiйованi компанiї та спiльнi пiдприємства" i тепер описує застосування методу участi не тiльки у вiдношеннi iнвестицiй в асоцiйованi Товариства, але також у вiдношеннi iнвестицiй в спiльнi пiдприємства. Стандарт в новiй редакцiї набирає чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2013 року.
- МСБО (IАS) 32 "Взаємозалiк фiнансових активiв та фiнансових зобов'язань"
В рамках поправок до (IАS) 32 роз'яснюється значення фрази "в даний момент володiє юридичним закрiпленим правом на здiйснення взаємозалiку". Передбачається, що дана поправка не вплине на фiнансовий стан або фiнансовi результати дiяльностi Товариства. Поправки набувають чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2014 року або пiсля цiєї дати.
|